Procedura kontaktów rodziców ze szkołą
STYPENDIUM dla UCZNIÓW ze średnią ocen co najmniej 5,50
Treść uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy dotyczącej stypendium
Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce
OBIADY W SZKOLE
Wszystkie informacje, dotyczące korzystania z obiadów w szkole, znajdują się w menu Stołówka

„Deutsch hat Klasse” (marzec 2019)

Uczniowie koła językowego, prowadzonego w ramach zajęć finansowanych z Funduszy Europejskich „Przygotowuję się do dorosłego życia” - pod opieką pani Małgorzaty Tambowcew, przystąpili do projektu Goethe Institut w Warszawie pod tytułem „Deutsch hat Klasse” („Niemiecki ma klasę”). Celem projektu było dokonanie zmian w aranżacji przestrzeni w sali lekcyjnej, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego tak, aby ułatwić i urozmaicić uczniom naukę tego języka.

Głos uczniów i ich zaangażowanie odegrały kluczową rolę zgodnie z mottem projektu „współpraca, współdecydowanie, współodpowiedzialność”. Uczestnicy projektu spotykali się na zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego, prowadzonych w szkole również w ferie zimowe. Zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz planem działań przygotowali materiały projektowe w postaci makiet, plakatów, poduszek, tablic, map, plansz oraz fiszek zachęcających i stymulujących do komunikacji.
Wicedyrektor szkoły - pani Małgorzata Czaplicka dokonała uroczystego otwarcia sali językowej, przecinając symbolicznie czerwoną wstęgę, następnie otwarto szkolną biblioteczkę, umożliwiając uczniom wypożyczanie materiałów niemieckojęzycznych.
W dalszej części przygotowano prezentację multimedialną na temat projektu oraz przeprowadzono ankietę na temat różnych wariantów ustawienia stołów w sali językowej, celem osiągnięcia optymalnych efektów pracy na lekcjach. Po przeliczeniu wszystkich głosów I miejsce zajęło ustawienie „w jodełkę”, II miejsce „w podkowę”, natomiast III miejsce zajęło ustawienie „swobodne”.

Zaproszeni goście dokonali pamiątkowych wpisów na symbolicznym murze berlińskim oraz poczęstowali się Apfelschorle i niemieckim „kuchem”.

STATYSTYKA

0.png4.png6.png1.png8.png3.png3.png
Dzisiaj26
Wczoraj115
Ten miesiąc3522
2
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka