Rekrutacja do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2021/2022
OD 25.03.2021 r. - BIBLIOTEKA CZYNNA TYLKO ZDALNIE !

NOWE ZMIANY W NAUCZANIU
obowiązujące od 22 marca do 18 kwietnia 2021 roku

Z uwagi na wzrost zachorowań w kraju, wprowadzamy naukę zdalną dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej.
Dla uczniów z klas I–III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, możemy zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest uzasadniony wniosek rodziców.

Jeśli uczeń nie ma możliwości odbywania nauki zdalnej w domu (z różnych przyczyn), będzie miał możliwość uczestniczenia w zajęciach w szkole.
Masz pozytywny test na koronawirusa? Kliknij i zobacz, co dalej!

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE PODCZAS EPIDEMII COVID-19!

Robotyka

LOFI Robot
  1. LEKCJA - Omówienie istoty działania czujników w robocie, jako modułów dających mu możliwość odbierania sygnałów z otoczenia, oraz omówienie sposobu działania poszczególnych czujników z zestawu "CODEBOX Starter".

2. LEKCJA - Sprawdzimy, które elementy przewodzą prąd, przy pomocy własnoręcznie zbudowanego miernika przewodności.

3. LEKCJA - Brama otwierana automatycznie (instrukcja montażu)

UWAGA !
    W punkcie 6. instrukcji montażu boczne ścianki zamienić miejscami (jedną odwrócić) i od razu do spodu przykręcić element, do którego będzie przykręcony czujnik odległości.

4. LEKCJA - Konstruujemy i programujemy "Robota Głowacza" (instrukcja montażu)
  5. LEKCJA - Konstruujemy jeżdżącego robota z zestawu "CODEBOX Drive".

6. LEKCJA - Zaprogramowanie sterowania pojazdem przy pomocy klawiatury komputera lub tableta/smartfonu.

UWAGA !
    Sterowanie naszych robotów za pomocą tableta/smartfonu opiera się na komunikacji Bluetooth 4.0 (instrukcja podłączenia)

7. LEKCJA - pojazd reagujący na przeszkody (sterowanie robotem za pomocą czujnika odległości).

8. LEKCJA - pojazd omijający przeszkody.