INFORMACJE !
Wychodząc na przeciw potrzebom, organizujemy pod koniec każdego półrocza dyżur nauczycieli dla rodziców w następujących terminach: 9 stycznia i 21 maja 2020 roku, w godzinach 16:00-18:00.

Kliknij i przeczytaj, co robimy z Twoimi składkami na Radę Rodziców.

O profilaktyce uzależnień w klasach VII i VIII (listopad 2019)

Pod koniec listopada 2019 roku, po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy pana Andrzeja Piaseckiego, który zajmuje się profilaktyką uzależnień.

Tym razem uczniowie z klas VII-VIII mieli okazję zobaczyć, jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu i w jaki sposób postrzegana jest rzeczywistość w stanie upojenia. Takie z pozoru proste rzeczy, jak chodzenie, "przybijanie żółwika", czy rzucanie piłką, stają się nie lada wyczynem.
Pan Andrzej mówi, że wykorzystuje rożne elementy do pracy profilaktycznej. Jest xbox, alkogogle, prezentacja multimedialna, ćwiczenia, przeliczniki alkoholowe, symulacje, które pokazują młodemu człowiekowi, że używki mogą zakończyć się śmiercią.

"...alkohol, czy narkotyki, nigdy nie będą odskocznią od codzienności, są tylko chwilową złudą. Świat po spożyciu wygląda gorzej, nigdy lepiej..."

Losowo wybrane

KANGUR MATEMATYCZNY