WAŻNE INFORMACJE
Zarządzenie w sprawie kształcenia na odległość

Wszelkie informacje dotyczące zdalnego nauczania są przekazywane za pomocą e-Dziennika, przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Jednocześnie zachęcamy uczniów do korzystania z innych wirtualnych stron:
  1. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
  2. dyktanda.pl - nauka ortografii
  3. Matematyczne ZOO - nauka matematyki
  4. W-F online - ćwicz w domu
  5. Wordwall - ćwiczenia interaktywne
  6. SQULA.pl - gry i quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych
  7. Zdalne Lekcje
  8. Lektury szkolne
  9. FB - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  10. Muzeum II Wojny Światowej
  11. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (na żywo)
  12. Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
  13. IPN Przystanek historia
  14. Ninateka - filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe
  15. Muzykoteka Szkolna
  16. Polskie Radio Dzieciom
Gdy wystąpi problem z dostaniem się do e-Dziennika
W przypadku wyświetlania się informacji w przeglądarce typu "Przerwa techniczna..." lub wystąpienia innych problemów w czasie wchodzenia na e-Dziennik, należy spróbować wykonać co najmniej jedną z poniższych czynności:
  1. wcisnąć przycisk F5 na klawiaturze
  2. wcisnąć kombinację klawiszy: Ctrl + F5
  3. wcisnąć kombinację klawiszy: Ctrl + Shift + Delete - wyczyścić pamięć podręczną i historię przeglądania
Jeśli żadna z powyższych czynności nie pomaga, oznacza to, że problem jest nie w Państwa przeglądarce, ale w firmie VULCAN i trzeba poczekać, aż strona zacznie działać. Dodatkowo warto (co jakiś czas) wykonać powyższe polecenia, począwszy od pierwszego, bo nie zawsze po usunięciu problemu przez firmę VULCAN, strona sama się zaktualizuje.
Najbliższy termin dyżuru nauczycieli dla rodziców: 21 maja 2020 roku, w godzinach 16:00-18:00.

O profilaktyce uzależnień w klasach VII i VIII (listopad 2019)

Pod koniec listopada 2019 roku, po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy pana Andrzeja Piaseckiego, który zajmuje się profilaktyką uzależnień.

Tym razem uczniowie z klas VII-VIII mieli okazję zobaczyć, jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu i w jaki sposób postrzegana jest rzeczywistość w stanie upojenia. Takie z pozoru proste rzeczy, jak chodzenie, "przybijanie żółwika", czy rzucanie piłką, stają się nie lada wyczynem.
Pan Andrzej mówi, że wykorzystuje rożne elementy do pracy profilaktycznej. Jest xbox, alkogogle, prezentacja multimedialna, ćwiczenia, przeliczniki alkoholowe, symulacje, które pokazują młodemu człowiekowi, że używki mogą zakończyć się śmiercią.

"...alkohol, czy narkotyki, nigdy nie będą odskocznią od codzienności, są tylko chwilową złudą. Świat po spożyciu wygląda gorzej, nigdy lepiej..."