Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
im. 700-lecia Brodnicy w Brodnicy
ul. Nowa 34, 87-300 Brodnica (woj. kujawsko-pomorskie)
Rekrutacja do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2021/2022
OD 25.03.2021 r. - BIBLIOTEKA CZYNNA TYLKO ZDALNIE !

NOWE ZMIANY W NAUCZANIU
obowiązujące od 22 marca do 18 kwietnia 2021 roku

Z uwagi na wzrost zachorowań w kraju, wprowadzamy naukę zdalną dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej.
Dla uczniów z klas I–III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, możemy zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest uzasadniony wniosek rodziców.

Jeśli uczeń nie ma możliwości odbywania nauki zdalnej w domu (z różnych przyczyn), będzie miał możliwość uczestniczenia w zajęciach w szkole.
Masz pozytywny test na koronawirusa? Kliknij i zobacz, co dalej!

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE PODCZAS EPIDEMII COVID-19!

Historia naszej szkoły

Wykorzystując sprzyjającą w naszym kraju atmosferę budowy szkół z okazji obchodów 1000-lecia państwa polskiego, postanowiono na terenie osiedla Grażyny w Brodnicy wybudować duży i nowoczesny gmach szkolny.

Brodnickie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane w Brodnicy przystąpiło w kwietniu 1966 roku do budowy nowej szkoły. Gmach w stanie surowym był gotowy wiosną 1968 roku.


Pierwszym dyrektorem szkoły został Jerzy Skorupski.
Dnia 1 września 1968 roku pierwszy raz rozpoczęto naukę w naszej szkole.

PIERWSZY DYREKTOR OBECNY DYREKTOR

Jerzy Skorupski (1968-1994)

Jacek Nagórski (od 1994 roku)

 

30 października 1968 roku powołano po raz pierwszy Komitet Rodzicielski. 30 sierpnia 1971 roku pokryto płytkami boisko szkolne. 8 listopada 1971 roku wybudowano nowe boiska sportowe. W naszej szkole zaczął działać także zespół muzyczny "Mozaika".

Budynek szkolny jest doskonale widoczny z różnych punktów miasta. Posiada przestronne i jasne izby lekcyjne, duże korytarze, salę gimnastyczną, bibliotekę, kuchnię i świetlicę.

BIBLIOTEKA
dawniej obecnie

SALA nr 33
BIOLOGICZNO-PRZYRODNICZA
dawniej obecnie

SALA nr 34
BIOLOGICZNO-PRZYRODNICZA
dawniej obecnie

SALA nr 36
HISTORYCZNA
dawniej obecnie

 

5 czerwca 1976 roku wykonano pierwszy, kapitalny remont szkoły. Ponadto ogrodzono budynek szkolny i odnowiono jego elewację. 10 października 1987 roku dokonano otwarcia harcówki i przekazania jej we władanie harcerzom naszego szczepu.

 

W 1994 roku wybrano nowego dyrektora szkoły. Został nim Jacek Nagórski.

 

Po wielu latach opieki Jednostki Wojskowej nad szkołą placówkę przejął Samorząd Miejski. Wyposażono budynek w nowoczesny system grzewczy. Zostały odnowione wszystkie sanitariaty. Kuchnię szkolną wyposażono w nowoczesny sprzęt i urządzenia. Wykonano kapitalny remont dachu szkoły.

 

Od 1994 roku działa Rada Szkoły, skupiająca przedstawicieli rodziców, nauczycieli i uczniów. Fundusze pozyskane przez Radę pozwoliły na zakupienie sprzętu audio-video i nowych mebli. W szkole odbywają się w szkole festyny, których celem jest ukazanie szkoły jako nowoczesnej i postępowej placówki oświatowej.

 

W 1998 roku nasza szkoła przyjęła imię 700-lecia Brodnicy.

 

Od 1 września 2012 roku szkoła została połączona z Przedszkolem im. Marii Konopnickiej w Brodnicy. Od tego czasu jesteśmy Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Brodnicy.

Oddziały Integracyjne

Trzy lata później, czyli 1 września 2015 roku w naszej szkole powstał pierwszy oddział integracyjny, w którym uczyły się dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne. W kolejnych latach doszły następne oddziały. Aby umożliwić sprawne poruszanie się po piętrach szkoły m.in. dzieciom na wózkach, pobudowano windę, którą oddano do użytku w maju 2018 roku.

STATYSTYKA

0.png2.png5.png7.png7.png7.png5.png
Dzisiaj134
Wczoraj169
Ten miesiąc2504
2
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka