POMOC dla UCZNIÓW - Czat i telefon zaufania


Procedura kontaktów rodziców ze szkołą
STYPENDIUM dla UCZNIÓW ze średnią ocen co najmniej 5,50
Treść uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy dotyczącej stypendium
Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce
OBIADY W SZKOLE
Wszystkie informacje, dotyczące korzystania z obiadów w szkole, znajdują się w menu Stołówka

Historia naszej szkoły

Wykorzystując sprzyjającą w naszym kraju atmosferę budowy szkół z okazji obchodów 1000-lecia państwa polskiego, postanowiono na terenie osiedla Grażyny w Brodnicy wybudować duży i nowoczesny gmach szkolny.

Brodnickie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane w Brodnicy przystąpiło w kwietniu 1966 roku do budowy nowej szkoły. Gmach w stanie surowym był gotowy wiosną 1968 roku.


Pierwszym dyrektorem szkoły został Jerzy Skorupski.
Dnia 1 września 1968 roku pierwszy raz rozpoczęto naukę w naszej szkole.

PIERWSZY DYREKTOR OBECNY DYREKTOR

Jerzy Skorupski (1968-1994)

Jacek Nagórski (od 1994 roku)

 

30 października 1968 roku powołano po raz pierwszy Komitet Rodzicielski. 30 sierpnia 1971 roku pokryto płytkami boisko szkolne. 8 listopada 1971 roku wybudowano nowe boiska sportowe. W naszej szkole zaczął działać także zespół muzyczny "Mozaika".

Budynek szkolny jest doskonale widoczny z różnych punktów miasta. Posiada przestronne i jasne izby lekcyjne, duże korytarze, salę gimnastyczną, bibliotekę, kuchnię i świetlicę.

BIBLIOTEKA
dawniej obecnie

SALA nr 33
BIOLOGICZNO-PRZYRODNICZA
dawniej obecnie

SALA nr 34
BIOLOGICZNO-PRZYRODNICZA
dawniej obecnie

SALA nr 36
HISTORYCZNA
dawniej obecnie

 

5 czerwca 1976 roku wykonano pierwszy, kapitalny remont szkoły. Ponadto ogrodzono budynek szkolny i odnowiono jego elewację. 10 października 1987 roku dokonano otwarcia harcówki i przekazania jej we władanie harcerzom naszego szczepu.

 

W 1994 roku wybrano nowego dyrektora szkoły. Został nim Jacek Nagórski.

 

Po wielu latach opieki Jednostki Wojskowej nad szkołą placówkę przejął Samorząd Miejski. Wyposażono budynek w nowoczesny system grzewczy. Zostały odnowione wszystkie sanitariaty. Kuchnię szkolną wyposażono w nowoczesny sprzęt i urządzenia. Wykonano kapitalny remont dachu szkoły.

 

Od 1994 roku działa Rada Szkoły, skupiająca przedstawicieli rodziców, nauczycieli i uczniów. Fundusze pozyskane przez Radę pozwoliły na zakupienie sprzętu audio-video i nowych mebli. W szkole odbywają się w szkole festyny, których celem jest ukazanie szkoły jako nowoczesnej i postępowej placówki oświatowej.

 

W 1998 roku nasza szkoła przyjęła imię 700-lecia Brodnicy.

 

Od 1 września 2012 roku szkoła została połączona z Przedszkolem im. Marii Konopnickiej w Brodnicy. Od tego czasu jesteśmy Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Brodnicy.

Oddziały Integracyjne

Trzy lata później, czyli 1 września 2015 roku w naszej szkole powstał pierwszy oddział integracyjny, w którym uczyły się dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne. W kolejnych latach doszły następne oddziały. Aby umożliwić sprawne poruszanie się po piętrach szkoły m.in. dzieciom na wózkach, pobudowano windę, którą oddano do użytku w maju 2018 roku.

STATYSTYKA

0.png4.png7.png2.png7.png8.png5.png
Dzisiaj15
Wczoraj160
Ten miesiąc3346
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka