WAŻNE INFORMACJE
  Konsultacje dla uczniów klas VIII i pozostałych klas !

Wszystkim uczniom z klas VIII oraz z pozostałych klas I–VII, umożliwiamy konsultacje on-line indywidualne lub w małych grupach, z nauczycielami wszystkich zajęć edukacyjnych.
Dbając o BEZPIECZEŃSTWO Państwa dzieci, konsultacje odbywają się z wykorzystaniem platformy CLASSROOM, zgodnie z podanym i realizowanym planem zajęć. Konsultacje mają charakter dobrowolny i są skierowane do tych uczniów, którzy przystąpią m.in. do egzaminu ósmoklasisty.
Zależy nam, aby uczniowie w pierwszej kolejności korzystali z konsultacji z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, a w miarę potrzeb, także z innych przedmiotów. Na konsultacjach uczeń ma możliwość wyjaśniania trudnych kwestii, poprawę ocen, usystematyzowania materiału, czy rozmowy z nauczycielem.

Informacja dla rodziców uczniów klas I-III !

W związku z planowanym od 25 maja 2020 roku przywracaniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Brodnicy, informujemy:
  1. Realizacja podstawy programowej dla wszystkich uczniów klas I-III będzie odbywała się w dotychczasowej formie, to znaczy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauka zdalna) z wykorzystaniem platformy CLASSROOM i NUADU. Jest to forma, która sprawdza się w naszej szkole i co najważniejsze, jest BEZPIECZNA dla Państwa dzieci.
  2. Uczniom klas I-III, zgłoszonym do szkoły przez rodziców, zostanie zapewniona w szkole opieka, w oparciu o procedury opracowane zgodnie z wytycznymi MEN i GIS.
  3. Przypominamy, że pierwszeństwo w opiece mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz rodzice, którzy nie mogą połączyć pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Ponowne otwarcie przedszkoli miejskich !

Od dnia 7 maja 2020 roku rozpoczęło funkcjonować Przedszkole nr 6 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1 - oddziały na ulicy Królowej Jadwigi 3. Przedszkole pracuje w godzinach 6:00-16:00. Do przedszkola uczęszcza 12 zgłoszonych dzieci, które do 12 marca uczęszczały do przedszkoli miejskich, a których rodzice nie mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

W przypadku kolejnych dzieci, których rodzice nie będą mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, należy zgłosić taką potrzebę do „rodzimego” przedszkola na 7 dni przed planowanym posłaniem dziecka do przedszkola.

Przypominamy, że pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Adresy e-mail i telefony do miejskich przedszkoli:
  1. ZSP nr 1 – jedynkabrodnica@wp.pl | 502 712 733
  2. ZSP nr 2 – p-zielona@wp.pl | 56 493-46-06
  3. ZSP nr 3 – przedszkole@zsp3.brodnica.pl | 514 951 639
Przydatne strony w zdalnym nauczaniu
  1. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
  2. dyktanda.pl - nauka ortografii
  3. Matematyczne ZOO - nauka matematyki
  4. W-F online - ćwicz w domu
  5. Wordwall - ćwiczenia interaktywne
  6. SQULA.pl - gry i quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych
  7. Zdalne Lekcje
  8. Lektury szkolne
  9. FB - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  10. Muzeum II Wojny Światowej
  11. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (na żywo)
  12. Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
  13. IPN Przystanek historia
  14. Ninateka - filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe
  15. Muzykoteka Szkolna
  16. Polskie Radio Dzieciom

"Dzień Liczby Pi" (marzec 2018)

Dnia 14 marca 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole "Dzień Liczby Pi". To międzynarodowe święto obchodzone w wielu krajach, a dzień w którym je ustanowiono nie jest przypadkowym, gdyż to właśnie 14 marca nawiązuje do liczby Pi, prezentując jej początkową wartość 3,14.
Tego dnia Maciej Sokołowski, Szymon Sobieszyński, Mateusz Pachnik, Filip Rozwadowski oraz Oskar Wiśniewski z klasy 4c na cześć liczby Pi recytowali wiersze, a uczniowie klas siódmych wzięli udział w specjalnym konkursie.
W zespołach czteroosobowych, składających się z uczniów o najlepszych średnich ocen z matematyki w I semestrze, pracowali nad następującymi zadaniami:
  • PI - RECYTACJA
  • PI - OKRZYK MATEMATYCZNY
  • PI - MILIONERZY (quiz)
  • PI - PLAKAT
  • PI - POKAZ MODY
SKŁADY ZESPOŁÓW
7a 7b 7c
Kamil Dobies, Maciej Radaszewski, Kacper Ronowicz, Dominik Wiśniewski
Natalia Cieszyńska, Weronika Grochowska, Klaudia Piontkowska, Adam Szeliga
Klaudia Kazaniecka, Oliwia Sierocińska, Szymon Szczepański, Małgorzata Werner

Rekord szkoły w recytacji rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi ustanowił uczeń klasy 7a - Kamil Dobies, wymieniając 236 miejsc po przecinku!

Nie zabrakło również odpowiedniego poczęstunku, a także informacji w szkole o obchodzonym święcie liczby Pi. Cały konkurs i rozgrywki matematyczne wygrała klasa 7c.
Impreza została zorganizowana przez klasę 4c oraz wychowawcę p. Małgorzatę Tambowcew.