WAŻNE INFORMACJE
  Konsultacje dla uczniów klas VIII i pozostałych klas !

Wszystkim uczniom z klas VIII oraz z pozostałych klas I–VII, umożliwiamy konsultacje on-line indywidualne lub w małych grupach, z nauczycielami wszystkich zajęć edukacyjnych.
Dbając o BEZPIECZEŃSTWO Państwa dzieci, konsultacje odbywają się z wykorzystaniem platformy CLASSROOM, zgodnie z podanym i realizowanym planem zajęć. Konsultacje mają charakter dobrowolny i są skierowane do tych uczniów, którzy przystąpią m.in. do egzaminu ósmoklasisty.
Zależy nam, aby uczniowie w pierwszej kolejności korzystali z konsultacji z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, a w miarę potrzeb, także z innych przedmiotów. Na konsultacjach uczeń ma możliwość wyjaśniania trudnych kwestii, poprawę ocen, usystematyzowania materiału, czy rozmowy z nauczycielem.

Informacja dla rodziców uczniów klas I-III !

W związku z planowanym od 25 maja 2020 roku przywracaniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Brodnicy, informujemy:
  1. Realizacja podstawy programowej dla wszystkich uczniów klas I-III będzie odbywała się w dotychczasowej formie, to znaczy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauka zdalna) z wykorzystaniem platformy CLASSROOM i NUADU. Jest to forma, która sprawdza się w naszej szkole i co najważniejsze, jest BEZPIECZNA dla Państwa dzieci.
  2. Uczniom klas I-III, zgłoszonym do szkoły przez rodziców, zostanie zapewniona w szkole opieka, w oparciu o procedury opracowane zgodnie z wytycznymi MEN i GIS.
  3. Przypominamy, że pierwszeństwo w opiece mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz rodzice, którzy nie mogą połączyć pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Ponowne otwarcie przedszkoli miejskich !

Od dnia 7 maja 2020 roku rozpoczęło funkcjonować Przedszkole nr 6 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1 - oddziały na ulicy Królowej Jadwigi 3. Przedszkole pracuje w godzinach 6:00-16:00. Do przedszkola uczęszcza 12 zgłoszonych dzieci, które do 12 marca uczęszczały do przedszkoli miejskich, a których rodzice nie mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

W przypadku kolejnych dzieci, których rodzice nie będą mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, należy zgłosić taką potrzebę do „rodzimego” przedszkola na 7 dni przed planowanym posłaniem dziecka do przedszkola.

Przypominamy, że pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Adresy e-mail i telefony do miejskich przedszkoli:
  1. ZSP nr 1 – jedynkabrodnica@wp.pl | 502 712 733
  2. ZSP nr 2 – p-zielona@wp.pl | 56 493-46-06
  3. ZSP nr 3 – przedszkole@zsp3.brodnica.pl | 514 951 639
Przydatne strony w zdalnym nauczaniu
  1. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
  2. dyktanda.pl - nauka ortografii
  3. Matematyczne ZOO - nauka matematyki
  4. W-F online - ćwicz w domu
  5. Wordwall - ćwiczenia interaktywne
  6. SQULA.pl - gry i quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych
  7. Zdalne Lekcje
  8. Lektury szkolne
  9. FB - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  10. Muzeum II Wojny Światowej
  11. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (na żywo)
  12. Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
  13. IPN Przystanek historia
  14. Ninateka - filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe
  15. Muzykoteka Szkolna
  16. Polskie Radio Dzieciom

Informacje o przeznaczeniu składek na Radę Rodziców

W czwartek, 10 października 2019 roku odbyło się spotkanie Rady Rodziców z Dyrektorem Szkoły panem Jackiem Nagórskim. Zgodnie z ustaleniami z zebrania pragniemy uzupełnić naszą stronę internetową o informacje związane z wydatkami ze składek na Radę Rodziców. Przede wszystkim przypominamy, że składka jest dobrowolna i nieobowiązkowa do 30 zł.

Wysokość składki od wielu lat nie została w naszej Szkole podniesiona i w tym roku pozostaje nadal bez zmian. Składki nie są zwiększane, ponieważ chcemy dać możliwość wpłaty nawet mniej zamożnym rodzicom uczniów. Z Państwa składek potrafimy wygospodarować wiele cennych dla uczniów zakupów.

Z pieniędzy wpłacanych na Radę Rodziców kupowane są nie tylko nagrody na koniec roku szkolnego dla najlepszych uczniów oraz sportowców, ale także w ostatnich latach zainwestowaliśmy w:
  • mikrofony bezprzewodowe na występy uczniów,
  • kamerę do nagrywania przedstawień (filmy na stronie Szkoły),
  • zakup pomocy dydaktycznych,
  • dekoracje i stroje na przedstawienia,
  • stroje dla pocztu sztandarowego,
  • słodycze dla uczniów na święta okolicznościowe (np. Mikołajki, Dzień Dziecka, itp.),
  • nagrody i organizacja konkursów,
  • zeszyty do kaligrafii dla dzieci,
  • organizację pikników z okazji Dnia Dziecka,
  • pawilony i parasole do organizacji pikników szkolnych,
  • podręczniki do klas dla uczniów w celu odciążenia plecaków.
Praktycznie każdy uczeń korzysta w jakiejś formie z przekazanych na Radę Rodziców pieniędzy. Potrafimy z niedużych środków tworzyć możliwości do realizacji ciekawych inicjatyw. Fundusze wykorzystujemy po to, żeby usprawnić i uprzyjemnić uczniom pobyt w szkole. W związku z tym każda wpłata będzie wykorzystywana dla poprawienia jakości funkcjonowania naszej Szkoły.

Z góry dziękujemy w imieniu naszych uczniów za dokonane wpłaty.