WAŻNE INFORMACJE
  Konsultacje dla uczniów klas VIII i pozostałych klas !

Wszystkim uczniom z klas VIII oraz z pozostałych klas I–VII, umożliwiamy konsultacje on-line indywidualne lub w małych grupach, z nauczycielami wszystkich zajęć edukacyjnych.
Dbając o BEZPIECZEŃSTWO Państwa dzieci, konsultacje odbywają się z wykorzystaniem platformy CLASSROOM, zgodnie z podanym i realizowanym planem zajęć. Konsultacje mają charakter dobrowolny i są skierowane do tych uczniów, którzy przystąpią m.in. do egzaminu ósmoklasisty.
Zależy nam, aby uczniowie w pierwszej kolejności korzystali z konsultacji z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, a w miarę potrzeb, także z innych przedmiotów. Na konsultacjach uczeń ma możliwość wyjaśniania trudnych kwestii, poprawę ocen, usystematyzowania materiału, czy rozmowy z nauczycielem.

Informacja dla rodziców uczniów klas I-III !

W związku z planowanym od 25 maja 2020 roku przywracaniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Brodnicy, informujemy:
  1. Realizacja podstawy programowej dla wszystkich uczniów klas I-III będzie odbywała się w dotychczasowej formie, to znaczy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauka zdalna) z wykorzystaniem platformy CLASSROOM i NUADU. Jest to forma, która sprawdza się w naszej szkole i co najważniejsze, jest BEZPIECZNA dla Państwa dzieci.
  2. Uczniom klas I-III, zgłoszonym do szkoły przez rodziców, zostanie zapewniona w szkole opieka, w oparciu o procedury opracowane zgodnie z wytycznymi MEN i GIS.
  3. Przypominamy, że pierwszeństwo w opiece mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz rodzice, którzy nie mogą połączyć pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Ponowne otwarcie przedszkoli miejskich !

Od dnia 7 maja 2020 roku rozpoczęło funkcjonować Przedszkole nr 6 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1 - oddziały na ulicy Królowej Jadwigi 3. Przedszkole pracuje w godzinach 6:00-16:00. Do przedszkola uczęszcza 12 zgłoszonych dzieci, które do 12 marca uczęszczały do przedszkoli miejskich, a których rodzice nie mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

W przypadku kolejnych dzieci, których rodzice nie będą mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, należy zgłosić taką potrzebę do „rodzimego” przedszkola na 7 dni przed planowanym posłaniem dziecka do przedszkola.

Przypominamy, że pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Adresy e-mail i telefony do miejskich przedszkoli:
  1. ZSP nr 1 – jedynkabrodnica@wp.pl | 502 712 733
  2. ZSP nr 2 – p-zielona@wp.pl | 56 493-46-06
  3. ZSP nr 3 – przedszkole@zsp3.brodnica.pl | 514 951 639
Przydatne strony w zdalnym nauczaniu
  1. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
  2. dyktanda.pl - nauka ortografii
  3. Matematyczne ZOO - nauka matematyki
  4. W-F online - ćwicz w domu
  5. Wordwall - ćwiczenia interaktywne
  6. SQULA.pl - gry i quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych
  7. Zdalne Lekcje
  8. Lektury szkolne
  9. FB - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  10. Muzeum II Wojny Światowej
  11. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (na żywo)
  12. Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
  13. IPN Przystanek historia
  14. Ninateka - filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe
  15. Muzykoteka Szkolna
  16. Polskie Radio Dzieciom

"Akademia Zdrowej Prawdy", czyli profilaktyka uzależnień (klasy IV-VI, listopad 2016)

We wtorek, 8 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pod nazwą "Akademia Zdrowej Prawdy" o charakterze profilaktycznym, w których wzięli uczniowie z klas IV-VI. Spotkanie poprowadził pan Andrzej Piasecki, który poruszył tematykę alkoholu, narkotyków, dopalaczy i papierosów.

Ideą warsztatów było to, by młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich, sprawdził własne możliwości, kiedy jest pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. W ten sposób obalany był mit, który funkcjonuje wśród młodych ludzi, iż nawet mała ilość alkoholu "nie szkodzi".

Warsztaty składały się z następujących modułów:

1. jazda kładem oraz spacer pomiędzy pachołkami w specjalnych goglach, które ukazywały rzeczywistość po spożyciu alkoholu - każdy uczeń mógł sprawdzić swoje możliwości manualne, wzrokowe, koncentrację, skupienie uwagi, czy szybkości działania, w tak skrajnych sytuacjach, które pojawiają się w życiu,
  2. cyfrowy symulator jazdy samochodem pod wpływem alkoholu - poprzez najnowszą technologię pokazano młodym ludziom, iż nawet wyszkolony gracz, spędzający wiele godzin na doskonaleniu możliwości zręcznościowo-manualnych, jest całkowicie bezradny, kiedy zasiada za kierownicą samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Podsumowując, było to pewnie jedno z lepszych przedsięwzięć z zakresu profilaktyki. Młodzi ludzie poprzez założenie alkogogli, bez udziału osób trzecich, mogli doświadczyć jaki wpływ wywiera alkohol na postrzeganie otoczenia, jak zniekształca widzenie i wytrąca z równowagi. Usłyszeli też prawdziwą historię o tym, jak to "jazda na podwójnym gazie" zniszczyła życie wielu osób i do jakich spustoszeń w organizmie prowadzi stosowanie używek.

Podczas spotkania zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków, dopalaczy i spożywanie alkoholu. Prowadzący z wielkim zaangażowaniem, wiedzą popartą doświadczeniem, przekonywał młodych ludzi o tym, że ich życie jest bezcenne i dlatego muszą być ostrożni, by go nie zniszczyć poprzez stosowanie środków odurzających.