WAŻNE INFORMACJE
  Konsultacje dla uczniów klas VIII i pozostałych klas !

Wszystkim uczniom z klas VIII oraz z pozostałych klas I–VII, umożliwiamy konsultacje on-line indywidualne lub w małych grupach, z nauczycielami wszystkich zajęć edukacyjnych.
Dbając o BEZPIECZEŃSTWO Państwa dzieci, konsultacje odbywają się z wykorzystaniem platformy CLASSROOM, zgodnie z podanym i realizowanym planem zajęć. Konsultacje mają charakter dobrowolny i są skierowane do tych uczniów, którzy przystąpią m.in. do egzaminu ósmoklasisty.
Zależy nam, aby uczniowie w pierwszej kolejności korzystali z konsultacji z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, a w miarę potrzeb, także z innych przedmiotów. Na konsultacjach uczeń ma możliwość wyjaśniania trudnych kwestii, poprawę ocen, usystematyzowania materiału, czy rozmowy z nauczycielem.

Informacja dla rodziców uczniów klas I-III !

W związku z planowanym od 25 maja 2020 roku przywracaniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Brodnicy, informujemy:
  1. Realizacja podstawy programowej dla wszystkich uczniów klas I-III będzie odbywała się w dotychczasowej formie, to znaczy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauka zdalna) z wykorzystaniem platformy CLASSROOM i NUADU. Jest to forma, która sprawdza się w naszej szkole i co najważniejsze, jest BEZPIECZNA dla Państwa dzieci.
  2. Uczniom klas I-III, zgłoszonym do szkoły przez rodziców, zostanie zapewniona w szkole opieka, w oparciu o procedury opracowane zgodnie z wytycznymi MEN i GIS.
  3. Przypominamy, że pierwszeństwo w opiece mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz rodzice, którzy nie mogą połączyć pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Ponowne otwarcie przedszkoli miejskich !

Od dnia 7 maja 2020 roku rozpoczęło funkcjonować Przedszkole nr 6 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1 - oddziały na ulicy Królowej Jadwigi 3. Przedszkole pracuje w godzinach 6:00-16:00. Do przedszkola uczęszcza 12 zgłoszonych dzieci, które do 12 marca uczęszczały do przedszkoli miejskich, a których rodzice nie mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

W przypadku kolejnych dzieci, których rodzice nie będą mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, należy zgłosić taką potrzebę do „rodzimego” przedszkola na 7 dni przed planowanym posłaniem dziecka do przedszkola.

Przypominamy, że pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Adresy e-mail i telefony do miejskich przedszkoli:
  1. ZSP nr 1 – jedynkabrodnica@wp.pl | 502 712 733
  2. ZSP nr 2 – p-zielona@wp.pl | 56 493-46-06
  3. ZSP nr 3 – przedszkole@zsp3.brodnica.pl | 514 951 639
Przydatne strony w zdalnym nauczaniu
  1. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
  2. dyktanda.pl - nauka ortografii
  3. Matematyczne ZOO - nauka matematyki
  4. W-F online - ćwicz w domu
  5. Wordwall - ćwiczenia interaktywne
  6. SQULA.pl - gry i quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych
  7. Zdalne Lekcje
  8. Lektury szkolne
  9. FB - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  10. Muzeum II Wojny Światowej
  11. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (na żywo)
  12. Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
  13. IPN Przystanek historia
  14. Ninateka - filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe
  15. Muzykoteka Szkolna
  16. Polskie Radio Dzieciom

"Dzień Dziecka" w klasach IV-VI (czerwiec 2009)

Jeden z najważniejszych dni w roku, czyli "Dzień Dziecka". Jak co roku nasza szkoła przygotowała dla wszystkich uczniów liczne konkursy i zabawy.

Na małej sali odbywały się konkursy przygotowane przez panią Emilię Makowską, której pomagali i zasiadali w jury: pani Olga Rutkiewicz, pani Ewa Wiśniewska i pani Joanna Śliwińska.

Wśród konkurencji, jakie zostały przygotowane dla uczniów były: układanka puzli, cerowanie, obieranie ziemniaka, kalambury oraz pytania.
Na koniec każda z klas przedstawiała wcześniej przygotowaną inscenizację, związaną z obchodzonym "Dniem Dziecka".

Największą ilość punktów i zarazem triumfatorem całego konkursu została klasa 4a (nagrody: 2 zestawy do badmingtona), tuż za nimi była klasa 6a (nagrody: 30 gier planszowych), a III miejsce zajęła klasa 5c (nagrody: piłka, gra towarzyska).

Wręczono także nagrody za konkurs plastyczny pt. "Plakat Praw Dziecka" organizowany przez panią pedagog Ewę Sargalską we współpracy z Samorządem Uczniowskim, w którym kolejno miejsca zajęli:
I - klasa 5a (nagroda: czekolady)
II - klasa 4a (nagroda: wyjście na lody)
III - klasa 6c (nagroda: batony).

Z kolei na dużej sali odbywały się zawody sportowe w koszykówkę, których pomysłodawczynią była pani Małgorzata Ciesielska, a której pomagali: pani Barbara Radomska i pan Sławomir Zakrzewski.

Wszystkie zespoły liczyły 36 uczestników, tworząc grupy mieszane (z różnych klas, ale jednej płci), które grały systemem "każdy z każdym".
Wyniki zawodów
Dziewczęta Chłopcy

Patrycja UNIATOWSKA

Aleksandra GMIŃSKA

Magdalena WAŚKOWSKA

Joanna PRUSZKOWSKA

Weronika PŁOTKA

Anna CIESZYŃSKA

Anna CHANIEWSKA

Paulina CIESZYŃSKA

Aleksandra LESZCZYŃSKA

Damian PRUSZEWICZ

Michał FELCZAK

Radosław BARTNICKI

Dominik KOZŁOWSKI

Jakub GULIŃSKI

Rafał MATUSZAK

Sebastian PEŁKA

Patryk SZUTA

Przemysław ZMUDZIŃSKI

Jeden z zespołów otrzymał wyróżnienie dla najlepszej grupy z klas IV, którego skład tworzyli: Hubert Głażewski, Adrian Karbowski i Marcin Żulewski.

ZDJĘcia