• 56 49-861-25
  • sp4brodnica700@op.pl
  • Sekretariat czynny w godzinach 7:30-15:30 (pn, śr-pt) / 8:00-16:00 (wt)

W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów z klas IV-VIII
do udziału w konkursach organizowanych przez naszą Bibliotekę Szkolną !

- kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji o konkursach -

Spotkanie Koła Historycznego z brodnickim Sybirakiem (kwiecień 2017)

Dnia 12 kwietnia 2017 roku z naszymi szóstoklasistami z Koła Historycznego prowadzonego przez panią Zytę Nagórską, spotkał się pan Jarosław Michałowski - jeden z przedstawicieli zesłańców w głąb ówczesnego Związku Radzieckiego, tzw. sybirak, który aktualnie jest prezesem Koła Sybiraków w Brodnicy.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze, gdzie nasz bohater opowiadał o swoim życiu na dalekiej Syberii. Jak mówił pan Jarosław, nie były to lekkie czasy, zwłaszcza że nikt w te dalekie strony nie wybierał się z własnej woli, tylko pod przymusem.

Na zakończenie spotkania wręczono panu Jarosławowi pamiątkowe podziękowanie, a nasza biblioteka otrzymała z rąk samego autora książkę pt. "Skazani bez wyroku - Wspomnienia brodnickich Sybiraków" z osobistą dedykacją.
Zachęcamy do obejrzenia nagrania z tamtego spotkania...

FILM (1)   FILM (2)   FILM (3)

Losowo wybrane

KANGUR MATEMATYCZNY