• sp4brodnica700@op.pl
  • Sekretariat czynny w godzinach 7:30-15:30 (pn, śr-pt) / 8:00-16:00 (wt)

Szanowni Państwo ! W dniu 8 kwietnia 2019 roku rozpoczyna się akcja strajkowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Brodnicy, w skład którego wchodzi Przedszkole im. Marii Konopnickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brodnicy.

W trakcie trwania strajku proszę Państwa o zapewnienie opieki dla Waszych dzieci.

Wszelkie zmiany związane z akcją strajkową i wynikającymi z tego powodu zmianami przewidzianych zajęć w przedszkolu i szkole będą podawane na stronach internetowych naszych placówek, w dzienniku elektronicznym oraz w sekretariacie szkoły.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Brodnicy

INFORMACJA ! Zgodnie z art. 154 ust. 4 Prawa Oświatowego Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brodnicy informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 język niemiecki jest planowany jako drugi język nauczany w klasie VII !

Spotkanie Koła Historycznego z brodnickim Sybirakiem (kwiecień 2017)

Dnia 12 kwietnia 2017 roku z naszymi szóstoklasistami z Koła Historycznego prowadzonego przez panią Zytę Nagórską, spotkał się pan Jarosław Michałowski - jeden z przedstawicieli zesłańców w głąb ówczesnego Związku Radzieckiego, tzw. sybirak, który aktualnie jest prezesem Koła Sybiraków w Brodnicy.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze, gdzie nasz bohater opowiadał o swoim życiu na dalekiej Syberii. Jak mówił pan Jarosław, nie były to lekkie czasy, zwłaszcza że nikt w te dalekie strony nie wybierał się z własnej woli, tylko pod przymusem.

Na zakończenie spotkania wręczono panu Jarosławowi pamiątkowe podziękowanie, a nasza biblioteka otrzymała z rąk samego autora książkę pt. "Skazani bez wyroku - Wspomnienia brodnickich Sybiraków" z osobistą dedykacją.
Zachęcamy do obejrzenia nagrania z tamtego spotkania...

FILM (1)   FILM (2)   FILM (3)