Rekrutacja do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2021/2022
OD 25.03.2021 r. - BIBLIOTEKA CZYNNA TYLKO ZDALNIE !

NOWE ZMIANY W NAUCZANIU
obowiązujące od 22 marca do 18 kwietnia 2021 roku

Z uwagi na wzrost zachorowań w kraju, wprowadzamy naukę zdalną dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej.
Dla uczniów z klas I–III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, możemy zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest uzasadniony wniosek rodziców.

Jeśli uczeń nie ma możliwości odbywania nauki zdalnej w domu (z różnych przyczyn), będzie miał możliwość uczestniczenia w zajęciach w szkole.
Masz pozytywny test na koronawirusa? Kliknij i zobacz, co dalej!

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE PODCZAS EPIDEMII COVID-19!

Spotkanie Koła Historycznego z brodnickim Sybirakiem (kwiecień 2017)

Dnia 12 kwietnia 2017 roku z naszymi szóstoklasistami z Koła Historycznego prowadzonego przez panią Zytę Nagórską, spotkał się pan Jarosław Michałowski - jeden z przedstawicieli zesłańców w głąb ówczesnego Związku Radzieckiego, tzw. sybirak, który aktualnie jest prezesem Koła Sybiraków w Brodnicy.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze, gdzie nasz bohater opowiadał o swoim życiu na dalekiej Syberii. Jak mówił pan Jarosław, nie były to lekkie czasy, zwłaszcza że nikt w te dalekie strony nie wybierał się z własnej woli, tylko pod przymusem.

Na zakończenie spotkania wręczono panu Jarosławowi pamiątkowe podziękowanie, a nasza biblioteka otrzymała z rąk samego autora książkę pt. "Skazani bez wyroku - Wspomnienia brodnickich Sybiraków" z osobistą dedykacją.
Zachęcamy do obejrzenia nagrania z tamtego spotkania...

FILM (1)   FILM (2)   FILM (3)