STYPENDIUM dla UCZNIÓW ze średnią ocen co najmniej 5,50
Treść uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy dotyczącej stypendium
Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce
OBIADY W SZKOLE - Aktualizacja ceny od 3 października 2022 roku (wymagane nowe oświadczenie)
Od roku szkolnego 2022/2023 obowiązują nowe zasady korzystania z obiadów w szkole. Szczegółowy opis znajduje się w menu ŻYWIENIE

Spotkanie Koła Historycznego z brodnickim Sybirakiem (kwiecień 2017)

Dnia 12 kwietnia 2017 roku z naszymi szóstoklasistami z Koła Historycznego prowadzonego przez panią Zytę Nagórską, spotkał się pan Jarosław Michałowski - jeden z przedstawicieli zesłańców w głąb ówczesnego Związku Radzieckiego, tzw. sybirak, który aktualnie jest prezesem Koła Sybiraków w Brodnicy.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze, gdzie nasz bohater opowiadał o swoim życiu na dalekiej Syberii. Jak mówił pan Jarosław, nie były to lekkie czasy, zwłaszcza że nikt w te dalekie strony nie wybierał się z własnej woli, tylko pod przymusem.

Na zakończenie spotkania wręczono panu Jarosławowi pamiątkowe podziękowanie, a nasza biblioteka otrzymała z rąk samego autora książkę pt. "Skazani bez wyroku - Wspomnienia brodnickich Sybiraków" z osobistą dedykacją.
Zachęcamy do obejrzenia nagrania z tamtego spotkania...

FILM (1)   FILM (2)   FILM (3)