V Międzyszkolny Konkurs "Czytania i Recytacji Wierszy Trudnych Brzmieniowo" klas I-III (maj 2018)

Dnia 17 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się V edycja konkursu dla uczniów klas I-III pt. "Czytanie i Recytacja Wierszy Trudnych Brzmieniowo", w którym Marianna Sarnowska (3b) i Martyna Orzechowska (3d) zajęły dwa pierwsze miejsca na podium wśród uczniów klas III brodnickich podstawówek.
Konkurs podzielony jest na dwie części, tj. recytowanie jak najtrudniejszych wierszy trudnych brzmieniowo - wybranych przez uczestnika oraz czytanie zdań, również trudnych brzmieniowo, które każdy losuje po części recytatorskiej.
W trym roku komisja konkursowa obradowała w składzie: pani Aneta Giemza-Bartnicka, pani Ewelina Bielicka i pani Joanna Borczyńska.
::: pierwszoklasiści
I miejsce - Jagoda Sienkiewicz (SP nr 3)
II miejsce - Aleksandra Roszyk (SP nr 7)
III miejsce - Wojciech Fischer (SP nr 2)