STYPENDIUM dla UCZNIÓW ze średnią ocen co najmniej 5,50
Treść uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy dotyczącej stypendium
Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce
OBIADY W SZKOLE - Aktualizacja ceny od 3 października 2022 roku (wymagane nowe oświadczenie)
Od roku szkolnego 2022/2023 obowiązują nowe zasady korzystania z obiadów w szkole. Szczegółowy opis znajduje się w menu ŻYWIENIE

Szkolny Konkurs Historyczny klas V pt. "Czy znasz mitologię?" (marzec 2009)

11 marca 2009 roku w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny pod hasłem "Czy znasz mitologię?", który przygotowała pani Dorota Pokojska i pani Zyta Nagórska.

Etap szkolny poprzedzony był eliminacjami klasowymi. Do konkursu przystąpiło 17. uczniów.

Konkurs został podzielony na dwa etapy:
  1. etap ustny - uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Każdy zawodnik miał trzy szanse, za które mógł otrzymać maksymalnie 9 punktów.
  2. etap pisemny - tu mogli zakwalifikować się ci zawodnicy, którzy odpowiedzieli przynajmniej na jedno z trzech pytań w etapie I.
Jak się okazało etap I nie był trudny i wszyscy uczestnicy przeszli bez problemów do II etapu.
Część pisemna obejmowała dwa zestawy pytań: otwarte i zamknięte. Najtrudniejsze były te otwarte, ponieważ dotyczyły rozumienie symbolicznej wymowy mitów.
W sumie każdy uczestnik mógł zdobyć 74 punkty.
Wyniki konkursu
  • I miejsce - Marta Gołębiewska (5c) - 52 punkty
  • II miejsce - Karol Markiewicz (5b) - 51,5 punktów
  • III miejsce - Jagoda Paszota (5c) – 50,5 punktów
Jak widać, różnica w uzyskanych punktach była niewielka. Najlepsi znawcy świata antycznego otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
ZDJĘcia