STYPENDIUM dla UCZNIÓW ze średnią ocen co najmniej 5,50
Treść uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy dotyczącej stypendium
Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce
OBIADY W SZKOLE - Aktualizacja ceny od 3 października 2022 roku (wymagane nowe oświadczenie)
Od roku szkolnego 2022/2023 obowiązują nowe zasady korzystania z obiadów w szkole. Szczegółowy opis znajduje się w menu ŻYWIENIE

I Międzyszkolny Konkurs Origami (SP nr 1, czerwiec 2009)

4 czerwca 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się I edycja konkursu pt. "W świecie origami", w którym naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie: Beata Borkowska (oddział przedszkolny), Klaudia Pietrkiewicz (1b) i Piotr Filipski (1a).

Nasi przedstawiciele stworzyli pracę przedstawiającą zwierzęta Afryki i w swojej kategorii wiekowej zajęli I miejsce.

Ich zadaniem było stworzenie dzieła w technice origami, czyli sztuce tworzenia figurek z papieru.

Reguły nakazują składać papier bez nacinania i klejenia. Korzenie sztuki sięgają do starożytnych Chin, w których narodziła się ona wraz z wynalezieniem papieru.