WAŻNE INFORMACJE
  Konsultacje dla uczniów klas VIII i pozostałych klas !

Wszystkim uczniom z klas VIII oraz z pozostałych klas I–VII, umożliwiamy konsultacje on-line indywidualne lub w małych grupach, z nauczycielami wszystkich zajęć edukacyjnych.
Dbając o BEZPIECZEŃSTWO Państwa dzieci, konsultacje odbywają się z wykorzystaniem platformy CLASSROOM, zgodnie z podanym i realizowanym planem zajęć. Konsultacje mają charakter dobrowolny i są skierowane do tych uczniów, którzy przystąpią m.in. do egzaminu ósmoklasisty.
Zależy nam, aby uczniowie w pierwszej kolejności korzystali z konsultacji z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, a w miarę potrzeb, także z innych przedmiotów. Na konsultacjach uczeń ma możliwość wyjaśniania trudnych kwestii, poprawę ocen, usystematyzowania materiału, czy rozmowy z nauczycielem.

Informacja dla rodziców uczniów klas I-III !

W związku z planowanym od 25 maja 2020 roku przywracaniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Brodnicy, informujemy:
  1. Realizacja podstawy programowej dla wszystkich uczniów klas I-III będzie odbywała się w dotychczasowej formie, to znaczy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauka zdalna) z wykorzystaniem platformy CLASSROOM i NUADU. Jest to forma, która sprawdza się w naszej szkole i co najważniejsze, jest BEZPIECZNA dla Państwa dzieci.
  2. Uczniom klas I-III, zgłoszonym do szkoły przez rodziców, zostanie zapewniona w szkole opieka, w oparciu o procedury opracowane zgodnie z wytycznymi MEN i GIS.
  3. Przypominamy, że pierwszeństwo w opiece mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz rodzice, którzy nie mogą połączyć pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Ponowne otwarcie przedszkoli miejskich !

Od dnia 7 maja 2020 roku rozpoczęło funkcjonować Przedszkole nr 6 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1 - oddziały na ulicy Królowej Jadwigi 3. Przedszkole pracuje w godzinach 6:00-16:00. Do przedszkola uczęszcza 12 zgłoszonych dzieci, które do 12 marca uczęszczały do przedszkoli miejskich, a których rodzice nie mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

W przypadku kolejnych dzieci, których rodzice nie będą mieli możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, należy zgłosić taką potrzebę do „rodzimego” przedszkola na 7 dni przed planowanym posłaniem dziecka do przedszkola.

Przypominamy, że pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Adresy e-mail i telefony do miejskich przedszkoli:
  1. ZSP nr 1 – jedynkabrodnica@wp.pl | 502 712 733
  2. ZSP nr 2 – p-zielona@wp.pl | 56 493-46-06
  3. ZSP nr 3 – przedszkole@zsp3.brodnica.pl | 514 951 639
Przydatne strony w zdalnym nauczaniu
  1. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
  2. dyktanda.pl - nauka ortografii
  3. Matematyczne ZOO - nauka matematyki
  4. W-F online - ćwicz w domu
  5. Wordwall - ćwiczenia interaktywne
  6. SQULA.pl - gry i quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych
  7. Zdalne Lekcje
  8. Lektury szkolne
  9. FB - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  10. Muzeum II Wojny Światowej
  11. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (na żywo)
  12. Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
  13. IPN Przystanek historia
  14. Ninateka - filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe
  15. Muzykoteka Szkolna
  16. Polskie Radio Dzieciom

VIII Międzyszkolny Konkurs Czytania Tekstów klas V i VI (marzec 2009)

Dnia 10 marca 2009 roku nasza szkoła zorganizowała VIII Międzyszkolny Konkurs Czytania Tekstów dla uczniów klas V i VI brodnickich podstawówek. Już po raz ósmy zorganizowały go pomysłodawczynie konkursu, pani polonistka - Aleksandra Lechowicz i pani logopeda - Justyna Kopeć.

W konkursie wzięło udział 18 najlepiej czytających uczniów, wyłonionych w czasie eliminacji szkolnych. Uczestnicy gimnastykowali swój język na trudnych do odczytania tekstach.

W pierwszej części konkursu uczestnicy czytali na czas jednakowy dla wszystkich tekst. W drugiej części uczniowie - pod opieką polonistów - przygotowywali się w wyznaczonych klasach do prezentacji odczytania wylosowanego wcześniej artykułu prasowego, który przedstawiali komisji. Przewodniczyła jej logopeda z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Brodnicy pani Hanna Królikowska, a pomagały jej koleżanki tej samej specjalności: pani Nela Rogalska oraz pani Martyna Tomella.

Obserwując zmagania oceniano poprawność artykulacyjną, dykcję, interpretację czytanych tekstów oraz kontakt z widownią w czasie czytania artykułu prasowego, a także zainteresowanie słuchających prezentowaną treścią.

Naszą szkołę reprezentowali: Daria Wiśniewska (6b), Maja Chwałek (6b), Michał Parafianowicz (6c), Krzysztof Mańszewski (5b) oraz Jakub Hiszpański (5a).
Wyniki konkursu
I miejsce - Daria Wiśniewska (6b) - Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce - Kamil Jankowski - Społeczna Szkoła Podstawowa
III miejsce - Marta Ochlak - Szkoła Podstawowa nr 2

WYRÓŻNIENIA
  • Dominika Kilkowska - Szkoła Podstawowa nr 7
  • Elwira Kolk - Szkoła Podstawowa nr 2
  • Wiktor Płoski - Szkoła Podstawowa nr 1
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora Szkoły.

ZDJĘcia