JADŁOSPIS (14-18.04.2025)

Kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” i projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskich kampaniach, które promują bezpieczeństwo i rozwój dzieci, w tym szczególnie w kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. To wyraźny wyraz naszego sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci oraz promowanie rozwiązań sprzyjających dobremu i bezpiecznemu dzieciństwu. Organizatorem tej inicjatywy jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od ponad 30 lat wspiera dzieci, chroniąc je przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym.
Fundacja zapewnia pomoc psychologiczną i prawną, wspiera dzieci oraz ich opiekunów, a także uczy dorosłych, jak mądrze reagować na wszelkie formy przemocy wobec dzieci. Zachęca rodziców do wychowywania dzieci z miłością i szacunkiem oraz wpływa na polskie prawo, by lepiej chronić interesy dziecka. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy – to hasło przewodnie tej kampanii, z którym całkowicie się utożsamiamy.

Kolejnym przedsięwzięciem, w które się zaangażowaliśmy, jest projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. W czasach, gdy technologie odgrywają kluczową rolę w życiu dzieci i młodzieży, dbanie o równowagę między światem cyfrowym a rzeczywistością jest niezwykle ważne. Projekt ten wspiera szkoły we wdrażaniu higieny cyfrowej w edukacji i promuje świadome korzystanie z nowych technologii.
„Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy stawiają na budowanie prawdziwych relacji poza przestrzenią internetu. W ramach projektu uczymy się, jak mądrze korzystać z nowych technologii, jednocześnie dbając o rozwój więzi w naszej społeczności szkolnej.

Czynny udział, w obu tych przedsięwzięciach, to dla nas wielki krok ku lepszej przyszłości naszych uczniów i całej społeczności szkolnej.
HPV - darmowe szczepienia dla dzieci w wieku 9-14 lat!
List Ministerstwa Edukacji do rodziców Informacja dla rodziców Dlaczego HPV jest goźny?

Procedura kontaktów rodziców ze szkołą
STYPENDIUM dla UCZNIÓW ze średnią ocen co najmniej 5,50
Treść uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy dotyczącej stypendium
Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce

Robotyka

LOFI Robot
  1. LEKCJA - Omówienie istoty działania czujników w robocie, jako modułów dających mu możliwość odbierania sygnałów z otoczenia, oraz omówienie sposobu działania poszczególnych czujników z zestawu "CODEBOX Starter".

  2. LEKCJA - Sprawdzimy, które elementy przewodzą prąd, przy pomocy własnoręcznie zbudowanego miernika przewodności.

  3. LEKCJA - Brama otwierana automatycznie (instrukcja montażu)

    UWAGA !
    W punkcie 6. instrukcji montażu boczne ścianki zamienić miejscami (jedną odwrócić) i od razu do spodu przykręcić element, do którego będzie przykręcony czujnik odległości.
     
  4. LEKCJA - Konstruujemy i programujemy "Robota Głowacza" (instrukcja montażu)
  5. LEKCJA - Konstruujemy jeżdżącego robota z zestawu "CODEBOX Drive".

  6. LEKCJA - Zaprogramowanie sterowania pojazdem przy pomocy klawiatury komputera lub tableta/smartfonu.

    UWAGA !
    Sterowanie naszych robotów za pomocą tableta/smartfonu opiera się na komunikacji Bluetooth 4.0 (instrukcja podłączenia)

  7. LEKCJA - pojazd reagujący na przeszkody (sterowanie robotem za pomocą czujnika odległości).

  8. LEKCJA - pojazd omijający przeszkody.

STATYSTYKA

0.png5.png4.png2.png2.png9.png6.png
Dzisiaj148
Wczoraj252
Ten miesiąc7636
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka