Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
im. 700-lecia Brodnicy w Brodnicy
ul. Nowa 34, 87-300 Brodnica (woj. kujawsko-pomorskie)

REKRUTACJA KANDYDATÓW DO KLASY I (spoza obwodu szkoły)
ORAZ DO KLASY IV (sportowej) 
NA ROK SZKOLNY 2026/2027


Stypendia dla uzdolnionych uczniów !

PROCEDURA KONTAKTU RODZICÓW ZE SZKOŁĄ
OBIADY W SZKOLE
Wszystkie informacje, dotyczące korzystania z obiadów w szkole, znajdują się w menu NASZA SZKOŁA  Stołówka
JADŁOSPIS (8-12 czerwiec 2026 r.)
Kampania „Dzieciństwo bez przemocy” i projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskich kampaniach, które promują bezpieczeństwo i rozwój dzieci, w tym szczególnie w kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. To wyraźny wyraz naszego sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci oraz promowanie rozwiązań sprzyjających dobremu i bezpiecznemu dzieciństwu. Organizatorem tej inicjatywy jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od ponad 30 lat wspiera dzieci, chroniąc je przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym.
Fundacja zapewnia pomoc psychologiczną i prawną, wspiera dzieci oraz ich opiekunów, a także uczy dorosłych, jak mądrze reagować na wszelkie formy przemocy wobec dzieci. Zachęca rodziców do wychowywania dzieci z miłością i szacunkiem oraz wpływa na polskie prawo, by lepiej chronić interesy dziecka. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy – to hasło przewodnie tej kampanii, z którym całkowicie się utożsamiamy.

Kolejnym przedsięwzięciem, w które się zaangażowaliśmy, jest projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. W czasach, gdy technologie odgrywają kluczową rolę w życiu dzieci i młodzieży, dbanie o równowagę między światem cyfrowym a rzeczywistością jest niezwykle ważne. Projekt ten wspiera szkoły we wdrażaniu higieny cyfrowej w edukacji i promuje świadome korzystanie z nowych technologii.
„Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy stawiają na budowanie prawdziwych relacji poza przestrzenią internetu. W ramach projektu uczymy się, jak mądrze korzystać z nowych technologii, jednocześnie dbając o rozwój więzi w naszej społeczności szkolnej.

Czynny udział, w obu tych przedsięwzięciach, to dla nas wielki krok ku lepszej przyszłości naszych uczniów i całej społeczności szkolnej.
HPV - darmowe szczepienia dla dzieci w wieku 9-14 lat!
List Ministerstwa Edukacji do rodziców Informacja dla rodziców Dlaczego HPV jest goźny?

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III pt. "Piękno poezji Tuwima" (maj 2026)

We wtorek, 5 maja 2026 roku odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego pt. "Piękno poezji Tuwima", gdzie reprezentanci klas I-III recytowali przygotowane przez siebie wiersze.

Uczniowie, którzy wygrali konkurs, będą reprezentować naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "O pióro Jana Brzechwy", organizowanego przez Brodnicki Dom Kultury, który rozpocznie się 19 maja 2026 roku w pałacu Anny Wazówny o godzinie 9:00.

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali:
pierwszoklasiści Nikola Bielik, Barbara Gorczewska, Lara Ratowska, Hanna Wiśniewska drugoklasiści Hubert Budzyński, Jerzy Gołębiewski, Maria Kaczorowska, Lena Kowalska trzecioklasiści Valeria Prydatko, Tymon Suchoparski, Mikołaj Uzdowski, Alicja Zielińska

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy włożyli dużo pracy w przygotowanie się oraz życzymy powodzenia naszym reprezentantom w rywalizacji powiatowej.

ZDJĘCIA

Wyszukiwarka