JADŁOSPIS (14-18.04.2025)

Kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” i projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskich kampaniach, które promują bezpieczeństwo i rozwój dzieci, w tym szczególnie w kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. To wyraźny wyraz naszego sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci oraz promowanie rozwiązań sprzyjających dobremu i bezpiecznemu dzieciństwu. Organizatorem tej inicjatywy jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od ponad 30 lat wspiera dzieci, chroniąc je przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym.
Fundacja zapewnia pomoc psychologiczną i prawną, wspiera dzieci oraz ich opiekunów, a także uczy dorosłych, jak mądrze reagować na wszelkie formy przemocy wobec dzieci. Zachęca rodziców do wychowywania dzieci z miłością i szacunkiem oraz wpływa na polskie prawo, by lepiej chronić interesy dziecka. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy – to hasło przewodnie tej kampanii, z którym całkowicie się utożsamiamy.

Kolejnym przedsięwzięciem, w które się zaangażowaliśmy, jest projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. W czasach, gdy technologie odgrywają kluczową rolę w życiu dzieci i młodzieży, dbanie o równowagę między światem cyfrowym a rzeczywistością jest niezwykle ważne. Projekt ten wspiera szkoły we wdrażaniu higieny cyfrowej w edukacji i promuje świadome korzystanie z nowych technologii.
„Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy stawiają na budowanie prawdziwych relacji poza przestrzenią internetu. W ramach projektu uczymy się, jak mądrze korzystać z nowych technologii, jednocześnie dbając o rozwój więzi w naszej społeczności szkolnej.

Czynny udział, w obu tych przedsięwzięciach, to dla nas wielki krok ku lepszej przyszłości naszych uczniów i całej społeczności szkolnej.
HPV - darmowe szczepienia dla dzieci w wieku 9-14 lat!
List Ministerstwa Edukacji do rodziców Informacja dla rodziców Dlaczego HPV jest goźny?

Procedura kontaktów rodziców ze szkołą
STYPENDIUM dla UCZNIÓW ze średnią ocen co najmniej 5,50
Treść uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy dotyczącej stypendium
Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce

I miejsce w konkursie pt. „Edukacja w terenie – z wykorzystaniem gry miejskiej EDUPOLIS” (maj 2018)

Dnia 23 maja 2018 roku Paweł Hiszpański, Hubert Chaczyński oraz Gustaw Szram - uczniowie z klasy 6c, podczas konferencji „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania” w auli UMK w Toruniu odebrali dyplomy i nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie pt. „Edukacja w terenie – z wykorzystaniem gry miejskiej EDUPOLIS”. Konkurs ten pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego, zorganizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, miał na celu promowanie regionu województwa kujawsko-pomorskiego, jego historii, ciekawych miejsc i znanych zdarzeń oraz osobistości związanych z regionem i ich wpływem na jego historię, a także wykorzystanie nowoczesnych środków multimedialnych i technologii informacyjno-komunikacyjnej w nowoczesnej edukacji.

Nasi uczniowie chcąc pokazać ciekawe miejsca w Brodnicy wykonali grę miejską pt. ”Brodnica kiedyś i dziś” polegającą na spacerze po mieście przy użyciu mobilnej aplikacji Edupolis na tablety i telefony. Oprócz dobrej zabawy, jak twierdzą, mogli poznać Brodnicę taką, w jakiej żyli ich przodkowie, a także pokazać innym graczom swoją szkołę, która w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia.

Podczas uroczystego spotkania w Toruniu była mowa między innymi o funkcjonowaniu i rozwijaniu uruchomionej przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej "Edupolis", czyli internetowego portalu do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli z regionu.
Na konferencji dodatkowo była też mowa o systemie edukacyjnym online. Prowadzący prezentowali repetytorium wiedzy dla najmłodszych uczniów, dział gier miejskich i portal wiedzy o regionie. Platforma jest również miejscem tworzenia i przechowywania treści edukacyjnych oraz służy budowie społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały.

W programie konferencji znalazło się także między innymi uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych przedstawicielom 10 najaktywniejszych szkół na platformie "Edupolis" oraz wystąpienie Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika na temat cyfryzacji szkół w działaniach i zamierzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W konferencji uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

STATYSTYKA

0.png5.png4.png2.png2.png9.png3.png
Dzisiaj145
Wczoraj252
Ten miesiąc7633
3
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka