JADŁOSPIS (14-18.04.2025)

Kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” i projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskich kampaniach, które promują bezpieczeństwo i rozwój dzieci, w tym szczególnie w kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. To wyraźny wyraz naszego sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci oraz promowanie rozwiązań sprzyjających dobremu i bezpiecznemu dzieciństwu. Organizatorem tej inicjatywy jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od ponad 30 lat wspiera dzieci, chroniąc je przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym.
Fundacja zapewnia pomoc psychologiczną i prawną, wspiera dzieci oraz ich opiekunów, a także uczy dorosłych, jak mądrze reagować na wszelkie formy przemocy wobec dzieci. Zachęca rodziców do wychowywania dzieci z miłością i szacunkiem oraz wpływa na polskie prawo, by lepiej chronić interesy dziecka. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy – to hasło przewodnie tej kampanii, z którym całkowicie się utożsamiamy.

Kolejnym przedsięwzięciem, w które się zaangażowaliśmy, jest projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. W czasach, gdy technologie odgrywają kluczową rolę w życiu dzieci i młodzieży, dbanie o równowagę między światem cyfrowym a rzeczywistością jest niezwykle ważne. Projekt ten wspiera szkoły we wdrażaniu higieny cyfrowej w edukacji i promuje świadome korzystanie z nowych technologii.
„Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy stawiają na budowanie prawdziwych relacji poza przestrzenią internetu. W ramach projektu uczymy się, jak mądrze korzystać z nowych technologii, jednocześnie dbając o rozwój więzi w naszej społeczności szkolnej.

Czynny udział, w obu tych przedsięwzięciach, to dla nas wielki krok ku lepszej przyszłości naszych uczniów i całej społeczności szkolnej.
HPV - darmowe szczepienia dla dzieci w wieku 9-14 lat!
List Ministerstwa Edukacji do rodziców Informacja dla rodziców Dlaczego HPV jest goźny?

Procedura kontaktów rodziców ze szkołą
STYPENDIUM dla UCZNIÓW ze średnią ocen co najmniej 5,50
Treść uchwały Rady Miejskiej w Brodnicy dotyczącej stypendium
Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce

XIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w BDK (klasy I-III, styczeń 2017)

Dnia 20 stycznia 2017 roku w Brodnickim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe do XIX Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział kilkuset uczestników z naszego prowiatu. Nasz zespół był najliczniejszą grupą (60 osób).
Startowaliśmy w kategorii klas I-III, a naszą drużynę przygotowywała pani Katarzyna Grążawska.

W eliminacjach brały udział reprezentacje z Brodnicy, Szabdy, Gorczenicy, Szczuki, Gortatowa, Cieląt, Dzierżna, Osieka, Strzyg, Tomaszewa, Kretek Dużych, Zbiczna, Pokrzydowa, Jajkowa, Wielkiego Leźna i Brzozia. Zakończyły się one dla nas bardzo dobrze, gdyż zakwalifikowaliśmy się do finału, który odbył się 3 dni później.

Do finału w naszej kategorii zakwalifikowało się 8 zespołów, gdzie jury w składzie:

  • Joanna Nehring-Roszkowska (trener emisji głosu)
  • Stanisław Czajkowski (naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy)
  • Kazimierz Wieczorkowski (Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Brodnicy)

po wysłuchaniu wszystkich prezentacji festiwalowych przyznało nagrody i wyróżnienia, a naszemu zespołowi "Małe Czwóreczki" przyznali III miejsce.

źródło | galeria zdjęćwww.powiatbrodnicki.pl

 

ZDJĘCIA

STATYSTYKA

0.png5.png4.png2.png3.png2.png8.png
Dzisiaj180
Wczoraj252
Ten miesiąc7668
1
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka