Moje scenariusze | Moje zadania | Ulubione Zaloguj się jako nauczyciel | Zadania dla uczniów
Start > Pomoc > Użytkownik niezalogowany – uczeń
Wybierz temat
  1. Wstęp
  2. Użytkownik zalogowany – nauczyciel
  3. Moje scenariusze
  4. Moje zadania
  5. Wyszukiwanie zasobów edukacyjnych
  6. Korzystanie z zasobów edukacyjnych
  7. Użytkownik niezalogowany – uczeń
  8. Wymagania techniczne

Użytkownik niezalogowany – uczeń

Jako użytkownik niezalogowany – uczeń – nie możesz tworzyć konta w Centrum Zarządzania Zasobami Edukacyjnymi, a tym samym nie masz możliwości logowania się.

Po wejściu na stronę Centrum Zarządzania Zasobami Edukacyjnymi możesz przeglądać zasoby edukacyjne – jednak bez możliowści zapisywania uzyskanych przez Ciebie wyników – i rozwiązywać zadania od nauczyciela.

Wyszukiwanie zasobów edukacyjnych

Zasoby edukacyjne Centrum Zarządzania Zasobami Edukacyjnymi możesz wyszukiwać na trzy różne sposoby.

Pierwszy z nich polega na korzystaniu ze standardowej wyszukiwarki.
Drugi to wyszukiwanie zasobu poprzez wybranie przedmiotu i szkoły w sekcji Spis treści po prawej stronie ekranu.
Trzeci to wyszukiwanie zasobów poprzez zawężanie kryteriów wyszukiwania w sekcji Szukaj zasobów po lewej stronie ekranu.

Aby wyszukać zasób za pomocą wyszukiwarki:

• wpisz słowo lub wyrażenie kluczowe, np. „siła”, do wyszukiwarki u góry ekranu,
  • kliknij przycisk Szukaj.

Wyświetlona zostanie strona z zasobami edukacyjnymi odpowiednio dobranymi do szukanego słowa lub wyrażenia kluczowego, np. "siły". Aby uruchomić zasób, kliknij jego nazwę, a następnie przycisk Start, lub link uruchom.

Aby wyszukać zasób poprzez wybranie przedmiotu i szkoły:

• klikając, wybierz rodzaj szkoły przy odpowiednim przedmiocie w sekcji Spis treści po prawej stronie ekranu,
  • ze spisu treści, który się pokaże, wybierz potrzebną lekcję, klikając w nią,
  • kliknij link z nazwą lekcji lub link uruchom.

Szukaj zasobów

Aby wyszukać zasób poprzez zawężenie kryteriów wyszukiwania:

• klikając, wybierz odpowiednie zagadnienia spośród dostępnych kategorii w sekcji Szukaj zasobów po lewej stronie ekranu.

Kliknięcie wybranego przedmiotu przeniesie Cię na ekran z listą wszystkich zasobów przypisanych do tego przedmiotu.

Jednocześnie pokaże się wyszukiwarka, do której możesz wpisać słowo lub wyrażenie kluczowe.

Kolejnym etapem zawężenia wyników wyszukiwania będzie kliknięcie wybranej szkoły. Zostanie wówczas wyświetlona kategoria Klasa.

Po wybraniu klasy wyświetlona zostanie kolejna kategoria – Rozdział. Po jej wybraniu dodana będzie kategoria Temat. Na końcu pozostanie kategoria Typ zasobu.

Po każdorazowym wybraniu opcji z dostępnych kategorii lista zasobów na środku ekranu będzie się skracać. Należy tak długo zawężać pole wyszukiwania, aż będzie się można zbliżyć do istoty zagadnienia.

Zadania dla uczniów

W prawym górnym rogu ekranu znajduję się link Zadania dla uczniów. Kliknięcie jego umożliwi Ci rozwiązanie zadania stworzonego przez nauczyciela.

Aby rozwiązać zadanie:

• kliknij link Zadania dla uczniów,
  • wpisz imię i nazwisko,
  • wpisz kod dostępu do zadania otrzymany od nauczyciela.

Po skończeniu rozwiązywania zadania kliknij link Zamknij zadanie. Wyniki zostaną zapisane – dostęp do nich będzie miał nauczyciel.

<< Wstecz | Początek | Dalej >>
Pomoc  |  Sprawdź aktualizacje Copyright © 2008 Young Digital Planet Do góry