Obchody Święta Niepodległości (listopad 2016)

Tuż przed dniem 11 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości.

Najpierw w biało-czerwonym pochodzie wszystkie klasy przeszły na boisko sportowe, gdzie po odśpiewaniu hymnu i powieszeniu flagi, odbyły się zawody sportowe w postaci sztafety.

Tuż po zawodach można było ogrzać się przy ognisku i zjeść gorącą grochówkę. Było chłodno, ale pogoda dopisywała. Dzięki słońcu, ten dzień był dla wszystkich bardzo miło spędzonym czasem na świeżym powietrzu.

Następnie przyszedł czas na drugą część obchodów. Tym razem na sali gimnastycznej odbył się konkurs klas 4-6, w którym uczniowie musieli się zmierzyć z pytaniami przygotowanymi przez panią Zytę Nagórską, a które były związane z naszą flagą i godłem narodowym. Trzeba przyznać, że reprezentanci nie mieli łatwych pytań, ale w dużej większości odpowiedzi padały poprawne, co potwierdziło dużą wiedzę klasowych reprezentantów.

Na zakończenie podsumowano wszystkie konkurencje, czyli sztafetę, konkurs plakatów oraz konkurs wiedzowy, w którym brali udział uczniowie z klas 4-6 i wręczono nagrody.