"Smerfy - niebieskie ludziki" w bibliotece (przedszkolaki, maj 2012)

"Smerfy – niebieskie ludziki"

Pod takim hasłem odbyła się impreza czytelnicza dla przedszkolaków w naszej bibliotece.

Spotkania miały miejsce w połowie maja 2012 roku, na których nasi najmłodsi uczniowie poznawali niebieskie ludziki i ich pełne przygód życie.

Na wstępie pani Ula przepytywała wszystkich, czy wiedzą kim są Smerfy, gdzie mieszkają i jak się niektóre z nich nazywają. Nie zabrakło także pytań o papcie Gargamela.

Z odrobiną pomocy postawione pytania udało się rozwiązać i można było przystąpić do dalszej części spotkania, gdzie przedszkolaki wysłuchały opowieści o przygodzie Smerfów, którym pożar zniszczył wszystkie zapasy na zimę zmuszając do wyruszenia ze swojej wioski w poszukiwaniu pożywienia.

Nie zabrakło dla maluchów także zabawy smerfowej, czyli kolorowania Smerfa Kochasia i zabaw tanecznych w rytm piosenki „Błękitny marsz" .

Z uśmiechniętych buzi dzieci wnioskujemy, że spotkanie przebiegło wzorowo i w miłej atmosferze, a zasadniczym celem zajęć było zachęcenie dzieci do poznania innych przygód niebieskich ludzików.