Dzień Biblioteki Szkolnej (październik 2012)

„Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości" - pod takim hasłem obchodzone jest w tym roku Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych.

Podczas tego dnia można było oglądać prace uczniów, którzy wzięli udział w następujących konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę:

• postać bajkowa - wykonanie ulubionej postaci z plasteliny
  • plakaty reklamujące naszą czytelnię
  • praca literacka w formie komiksu

Najlepsze prace zostały nagrodzone, ale o tym trochę później.

Oprócz oglądania, w każdą przerwę uczniowie mogli w bibliotece rozwiązywać zagadki, krzyżówki, rebusy oraz tworzyć Książkową Listę Przebojów. Każdy wypożyczający tego dnia otrzymywał słodki poczęstunek.

Także i nauczyciele włączyli się do obchodów Dnia Biblioteki głośno czytając swoim uczniom w czasie lekcji.

Wyniki konkursów
TematNagrodzeni uczniowie
Ulubiona postać bajkowa z plasteliny Marta Zielińska (1A), Jagoda Lewandowska (1B), Gustaw Szram (1B), Magdalena Witkowska (2A), Karol Majkowski (2C), Oliwia Pachnik (2C)
Plakat reklamujący bibliotekę Martyna Karbowska (3B), Julia Cieszyńska (6B)
Komiks Paulina Wilmowicz (4C)

Nagrodzę przyznano także Paulinie Ciesielskiej z klasy 6C, która poprawnie rozwiązała krzyżówkę.