Dzień Biblioteki Szkolnej (październik 2010)

Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych, które corocznie obchodzone jest 24 października, pani bibliotekarka Urszula Kurowska zorganizowała takie obchody w naszej szkole.

Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W 2010 roku tematem przewodnim obchodów jest hasło: "Różnorodność, energia, wyzwanie - oto Biblioteka Szkolna"

W tym dniu, w naszej bibliotece miały miejsce różne wydarzenia:

• wystawy
    • "Ulubione książki z dzieciństwa naszych nauczycieli"
    • "Fotki sprzed lat"
    • "Najładniejsza zakładka do książki"
  •  plebiscyt pt. "Wybieramy najciekawszą książkę", w którym najwięcej głosów otrzymały pozycje: "Harry Potter" (J.K. Rowling) oraz seria przygód o "Koszmarnym Karolku" (F. Simon)
  • konkurs plastyczny dla klas 2-6 na najładniejszą zakładkę do książki

W czasie przerw na uczniów czekały niespodzianki w postaci konkursów – rozwiązywanie krzyżówek, rebusów wzbudzając duże zainteresowanie. Można było także skierować prośby i życzenia do biblioteki.

Każdy, kto odwiedził w tym dniu bibliotekę, mógł liczyć na słodki poczęstunek.

Do świętowania włączyliśmy całą społeczność szkolną.

O ustalonej godzinie uczniowie wysłuchali głośnego, piętnastominutowego czytania przez swoich wychowawców.

Szczególne podziękowania należą się członkom Klubu Przyjaciół Biblioteki, którzy przygotowywali bibliotekę i obsługiwali wszystkich przybyłych gości.

WYNIKI KONKURSÓW

MiejsceUczeńklasa
Jakub Krawulski
Weronika Łukowska
Dominika Urbańska
1A
4B
3A
najładniejsza zakładka do książki

Szczęśliwcem, który wylosował nagrodę za zadania konkursowe – rebusy, krzyżówki – została Agnieszka Smulska z klasy 3A.