"Brzechwa dzieciom" (przedszkolaki, marzec 2012)

W połowie marca 2012 roku w naszej bibliotece odbył się poranek literacki dla najmłodszych, na którym członkiwie Koła Przyjaciół Biblioteki przebrani za postacie bajkowe recytowali najbardziej znane, pełne humoru wiersze Jana Brzechwy m.in.: "Samochwała", "Skarżypyta", "Kłamczucha", "Siedmiomilowe buty", "Arbuz", "Kaczka Dziwaczka”, "Leń", "Sójka".

Porankowe spotkanie umiliło także wysłuchanie piosenek z filmu pt. "Akademia Pana Kleksa" - "Na wyspach Bergamutach" oraz "Witajcie w naszej bajce", do których można było potańczyć lub poklaskać.

Na spotkanie literackie zostały zaproszone wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki po przedstawieniu mogły zobaczyć co kryje tajemnicza skrzynia i poznać bliżej postacie Brzechwy.

Mamy nadzieję, że wysłuchanie popularnych wierszy zachęci dzieci do przeczytania pozostałych utworów tego autora oraz wprowadzi najmłodszych w magiczny świat poezji.