Policjantka o bezpiecznych feriach (klasa 1, styczeń 2011)

Tuż przed feriami, 27 stycznia 2011 roku dowiedziła nas pani policjantka Barbara Gutowska-Gondzik, która przygotowała pogadanke z uczniami klas pierwszych o tym, jak uniknąc niebezpieczeństw w czasie ferii.

Pani Basia ostrzegała uczniów przed zabawami na zamarzniętych akwenach i organizowanych kuligach. Szczególną uwagę zwracała na niebezpieczeństwo ciągnięcia sanek za samochodem. Może dzieci uświadomią rodzicom, na jakie niebezpieczeństwo je narażają.

Jak zawsze w czasie takich spotkań, zwracana była uwaga najmłodszym użytkownikom dróg na bezpieczne poruszanie się po nich, zachowanie na podwórku i placach zabaw oraz używanie w sposób mądry śniegu.

Pani policjantka ostrzegała dzieci przed otwieraniem drzwi osobom obcym, braniem od obcych słodyczy lub pieniędzy, wsiadaniem do samochodów nieznanych osób i oddalaniem się od domu bez wiedzy i zgody rodziców.

Dzieci musiały się także wykazać swoją wiedzą na temat zachowania w sytuacji, gdy spotkają na swojej drodze obcego psa (postawa "żółwika") oraz co zrobić w przypadku niebezpieczeństwa, pod jakie numery dzwonić i jak informować odpowiednie służby.

Przypomnijmy!

Na policję z komórki dzwonimy zawsze pod numer 112, natomiast z telefonu stacjonarnego pod numer 997.

Dzieci nie miały z tym pytaniem żadnego problemu.

Aby otworzyć plik PDF, należy mieć zainstalowany program Adobe Reader
Plik PPS jest prezentacją, którą moża otworzyć programem PowerPoint Viewer