Biuletyn Informacji Publicznej
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3zsp3.brodnica.pl
Przedszkole im. Marii Konopnickiej

LISTY PRZEWODNIE

Ministerstwa
Edukacji Narodowej
| Rzecznika
Praw Dziecka

do rodziców i nauczycieli


Nauka udzielania pierwszej pomocy (klasa 3C, czerwiec 2012)
Drukuj

Dnia 19 czerwca 2012 roku klasę 3C odwiedziła pani Joanna Seweryn - zawodowa pielęgniarka - mama Marty, która poprowadziła zajęcia i uczyła dzieci udzielania pierwszej pomocy oraz przestrzegała przed skutkami nierozważych zabaw, zwłaszcza gdy nadchodzą wakacje.

Wspomniała o potrzebie noszenia kasków w czasie jazdy na rowerze, czy rolkach oraz o korzystaniu z ochraniaczy.

 

Nie zabrakło wspólnych opowiadań o urazach jakie doświadczyli uczniowie, gdy nie uważali podczas zabaw.

 

Po wprowadzeniu przyszedł czas na naukę pierwszej pomocy. Każdy uczeń przeprowadził reanimację na fantomie, a chętni mogli zastosować sztuczne oddychanie tzw. technikę "usta - usta".

 

Po części praktycznej pani Joasia opowiadała o swojej pracy, pokazała jak przy pomocy najprostrzych narzędzi można unieruchomić złamany palec oraz jak mierzyć ciśnienie.

 

Na zakończenie spotkania pani Monika - wychowawczyni klasy - pokazała wszystkim, co należy zrobić, gdy zostaniemy ukąszeni przez żmiję: trzeba mocno zawiązać opaskę, sznurowadło lub coś innego powyżej miejsca ukąszenia i udać się jak najszybciej do lekarza.

 

 

 

 

Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzebę niesienia pomocy, przygotowanie ich na różne życiowe sytuacje i przypomnienie, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób.