Dzień Dziecka 2010 (przedszkolaki, klasy 1-3)

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Dziecka". Tym razem obchody przyjęły większy rozmach, co było spowodowane zgłoszeniem szkoły do konkursu na najlepszy festyn sportowo-rekreacyjny pod hasłem "Promyki dla dziecka", który został zorganizowany przez Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Wzorem lat ubiegłych dzień ten podzielono na dwie części. Najpierw w przeróżnych konkurencjach bawili się uczniowie klas 4-6, a po nich inicjatywę przejęli przedszkolaki wraz z klasami 1-3.

Przedszkolaki wraz z uczniami klas 1-3 spędzali swój czas na sportowo, biorąc udział w różnych konkurencjach zorganizowanych na boiskach "Orlika".

Dzieci zostały podzielone wg kategorii wiekowych.

Przedszkolaki, klasy pierwsze i drugie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych:

• wyścig w workach
  • wyścig w parach
  • rzucanie ronda
  • hula-hoop
  • skakanie na piłce
  • bieg po kamieniach
natomiast klasy trzecie grały w "zimne ognie".

Podczas przerw między kolejnymi konkurencjami, nasi młodzi zawodnicy mieli do dyspozycji "polową kawiarnię", w której mogli zregenerować siły na dalsze zmagania.

Po skończonych zawodach grupowych wszystkie dzieci dostały kredę i miały za zadanie narysować na jednym z boisk - Słoneczka.

Na koniec przyszedł czas na ostatnią już konkurencję, która polegała na przeciąganiu liny z udziałem rodziców i nauczycieli.

ZDJĘĆ
zakończenie