Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Corocznie każdego października, począwszy od końca lat 90-tych, obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (International School Library Month).

W tym czasie w naszej bibliotece odbywają się różnego typu wydarzenia i konkursy, skierowane do wszystkich czytelników, tych małych i tych większych, a w klasach nauczyciele czytają książki swoim uczniom.

Ponadto można obejrzeć ciekawe wystawy, jak na przykład: "Wystawa różności, czyli co uczniowie pozostawiają w książkach", "Ulubione książki naszych nauczycieli", "Najstarsze książki w naszej bibliotece".

Ogólnie celem obchodów tego "miesiąca" jest:

• wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole,
  • zwrócenie uwagi w niekonwencjonalny, atrakcyjny sposób na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych,
  • przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów.

Poniżej znajdują się odnośniki do artykułów i galerii ze zdjęciami z obchodów "miesiąca bibliotek" w naszej szkole.

Artykuły
Konkurs plastyczny pt. "Bohater mojej ulubionej książki" (klasy 2-6, październik 2016)
Konkurs fotograficzny "Brodnica jesienią" (klasy 5-6, październik 2016)

Galerie zdjęć