Szkolny Konkurs Ortograficzny klas III (kwiecień 2017)

20 kwietnia 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas III, w którym wyłoniono reprezentantów na zbliżający się finał Konkursu Międzyszkolnego, który odbędzie się 27 kwietnia w naszej szkole.

W etapie szkolnym wzięło udział 19. uczniów - po kilku reprezentantów z każdej III klasy.

Trzecioklasiści mieli za zadanie uzupełnić opowiadanie senne wyrazami zawierającymi w swojej budowie trudne elementy ortograficzne, m. in. ż, rz, ó, u, ch, h.

Każdy wyraz do wpisania był głośno czytany przez narratorkę, panią Małgorzatę Kalinowską, a nad całym konkursem czuwała jego organizatorka, pani Grażyna Kruszyńska.

Wyniki

Najlepiej z ortografią w opowiadaniu poradziła sobie Iga Wiśniewska (3c), która zdobywając 56,5 punktów zajęła I miejsce.

Oprócz niej do finałów międzyszkolnych zakwalifikowali się:

• II miejsce - Maciej Sokołowski (3c) - 54 punkty
  • III miejsce - Aleksandra Sochal (3a) - 53,5 punktów