Powiatowy Konkurs Plastyczny w ramach Obchodów Roku Mikołaja Kopernika (maj 2013)

W ramach Obchodów Roku Mikołaja Kopernika 2013, Starostwo Powiatowe w Brodnicy zorganizowało konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z całego naszego powiatu. Podstawowym celem tego konkursu, oprócz rozwijania uzdolnień i zainteresowań plastycznych dzieci, było upowszechnienie wiedzy na temat naszego wielkiego Polaka i jego dokonań naukowych.

W zmaganiach plastycznych wzięło udział aż 19 uczniów z naszej szkoły, którzy wykonali wspaniałe prace dotyczące odkryć naszego wielkiego astronoma.

W konkursie tym osiągnęliśmy wielki sukces. Jury wyróżniło pracę Lidii Szymańskiej (uczennicy klasy 5C) i w kategorii klas 4-6 przyznało jej II miejsce!

Lidia otrzymała nagrodę rzeczową, ale równie istotne jest to, że jej pracę będzie można obejrzeć na dwóch wystawach: w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim, a później w Starostwie Powiatowym w Brodnicy.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za promocję naszej szkoły w powiecie brodnickim! Opiekę nad wszystkimi uczniami, biorącymi udział w konkursie, sprawowała nasza nauczycielka plastyki - pani Katarzyna Grążawska.