Monika Jankowska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego (marzec 2013)

Monika Jankowska (uczennica klasy 6C) została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Jako jedyna z uczniów brodnickich podstawówek nie musiała przystąpić do sprawdzianu po klasie szóstej.

Gala konkursu organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty odbyła się 27 marca 2013 roku w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Pamiątkowe statuetki oraz zaświadczenia zwalniające ze sprawdzianu po klasie szóstej laureaci odebrali z rąk kurator Anny Łukaszewskiej. Po oficjalnej ceremonii wszyscy nagrodzeni wzięli udział w uroczystym bankiecie.

Monika, w drodze do zdobycia lauru, musiała przejść przez trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Kilkumiesięczne, intensywne przygotowania zaowocowały sukcesem. Uczennica musiała wykazać się ponadprogramową wiedzą i umiejętnościami oraz przeczytać książki z listy kuratora.

Podobnie, jak pozostali nagrodzeni, brodniczanka zdobyła ponad 75% możliwych do uzyskania punktów. Dostaniem się do prestiżowego grona zwycięzców regionalnej olimpiady polonistycznej uczennica brodnickiej „czwórki” zagwarantowała sobie celującą ocenę końcową z języka polskiego, maksymalną liczbę punktów na sprawdzianie po klasie szóstej oraz przede wszystkim możliwość wyboru gimnazjum, bez względu na obowiązujący w danej placówce regulamin rekrutacji.

Jedyna brodniczanka wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego chodzi do klasy sportowej, uwielbia czytać książki. Nauka nigdy nie sprawiała jej problemu, często przystępowała do różnych konkursów.

- Monika to bardzo skromna, delikatna, wrażliwa nastolatka. Ma w sobie jednak dużo determinacji, systematyczności i pracowitości. Zawsze starała się realizować zadania związane z przygotowaniem do olimpiady, mimo iż trudno czasami było połączyć to z uprawianiem sportu. I nigdy nie narzekała - mówi nauczycielka laureatki.

Do konkursu Monikę przygotowała pani Anna Majchrzak, nasza polonistka.