Konkurs z języka angielskiego pt. "Win with Vogelschule" (marzec, kwiecień 2013)

Dnia 19 marca 2013 roku w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu z języka angielskiego pt. "Win with Vogelschule", organizowana przez Szkołę Języków Obcych Vogelschule z naszego miasta.

Do konkursu zgłosiło się ponad 40 uczniów z różnych klas, którzy przez blisko godzinę rozwiązywali test pisemny.

Konkurs jest przeprowadzany w partnerstwie z Educational Testing Service i ma na celu motywowanie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego, szczególnie praktycznego wykorzystania umiejętności do komunikacji w języku obcym.

Wyniki konkursu

W dniu 19 kwietnia w siedzibie Vogelschule odbył się finał konkursu, który miał formę ustną. W skład komisji konkursowej, dla szkół podstawowych, wchodzili lektorzy Vogelschule: Dominika Kaszyńska, Magdalena Bekter oraz Christopher Wright - native speaker i anglista pochodzący z Oxfordu. W komisji dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zasiadali lektorzy: Agata Bejrach, Karolina Wilmowicz oraz Christopher Wright.

Uczniowie byli podzieleni na 4 grupy wiekowe. Wszyscy finaliści reprezentowali wysoki poziom. Pytania, dostosowane do grupy wiekowej, wymagały zrozumienia cudzej wypowiedzi w języku angielskim oraz sformułowania własnej opinii. Dodatkowych emocji dostarczyło niewątpliwie spotkanie i rozmowa z Brytyjczykiem Christopherem Wright'em.

Możemy być dumni z naszych wszystkich reprezentantów, a zwłaszcza z Tymona Jednorowskiego (z klasy 3C) oraz z Tymoteusza Moskala (z klasy 3A), którzy zajeli odpowiednio II i V miejsce w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych.

Szczególne podziękowania należą się także naszym anglistkom - pani Oldze Rutkiewicz i pani Joannie Chmurzyńskiej, które przygotowywały naszych wszystkich uczestników do konkursu.

Uroczysta gala i rozdanie nagród miało miejsce 21 maja w Pałacu Anny Wazówny.

Osiągnięte wyniki każdego uczestnika konkursu są dostępne na stronie internetowej organizatorawww.vogelschule.pl