"Konkurs wiedzy o Henryku Wieniawskim" (PSM w Brodnicy, kwiecień 2013)

18 kwietnia 2013 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Brodnicy odbył się konkurs wiedzy o kompozytorze Henryku Wieniawskim. Była to już czwarta edycja tego konkursu, jednakże co roku jego bohaterem jest inny kompozytor.

W muzycznej rywalizacji mogli brać udział uczniowie ze wszystkich podstawówek powiatu brodnickiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 5C w składzie:

• Alicja Borczyńska
  • Zuzanna Rutkowska
  • Lidia Szymańska

Drużyny startujące w tym konkursie, musiały wykazać się ogromną wiedzą dotyczącą życia i twórczości Henryka Wieniawskiego - wspaniałego polskiego kompozytora, wirtuoza skrzypiec i pedagoga. Jak zwykle na tym konkursie najtrudniejsza dla uczniów była znajomość literatury muzycznej - trzeba było rozpoznać około 10 utworów kompozytora ze słuchu.

W tej części muzycznych zmagań nasz drużyna była bezkonkurencyjna! Dziewczyny doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i pokonując całą konkurencję zajęły I miejsce!

Gratulujemy wiedzy, pracowitości i dobrego słuchu muzycznego!

Do konkursu nasze uczennice przygotowała nauczycielka muzyki, pani Katarzyna Grążawska.