IX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III "O pióro Burmistrza" (kwiecień 2017)

Dnia 27 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III "O pióro Burmistrza".

Do konkursu przystapiło łącznie 23 reprezentantów z brodnickich podstawówek, wyłonionych w eliminacjach szkolnych, którzy mieli za zadanie napisać bezbłędnie dyktando ortograficzne.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Laura Chaczyńska (3b)
  • Bartłomiej Próchniak (3b)
  • Aleksandra Sochal (3a)
  • Maciej Sokołowski (3c)
  • Joanna Śliwińska (3d)
  • Iga Wiśniewska (3c)

Wyniki konkursu

W tej edycji konkursu poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. O obecności na podium decydowały ułamki punktów, a o pierwszym miejscu zadecydowała dogrywka pomiędzy Agatą Dembek a Jakubem Kwiatkowskim (obydwoje ze Szkoły Podstawowej nr 7), którzy zdobyli tę samą ilość punktów z dyktanda.

W dogrywce, Agata i Kuba musieli odnaleźć w tekście jak najwięcej błędów. Tutaj także walka była zacięta, gdyż Agata znalazła 8, a Kuba 9 błędów i tym samym o włos został zwycięzcą IX edycji konkursu ortograficznego trzecioklasistów.

I miejsce - Jakub Kwiatkowski (SP nr 7)

II miejsce - Agata Dembek (SP nr 7)

III miejsce - Laura Detmer (SP nr 7)

Jak widać, tym razem wszystkie miejsca na podium zajęli reprezentanci "siódemki".

W naszej ekipie najlepiej poradziła sobie Joasia Śliwińska, która zdobyła V miejsce.