III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie (maj 2010)

20 maja 2010 roku na terenie ścieżki dydaktycznej w Leśnictwie Grabiny, odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie „Las bez tajemnic”, w którym nasza szóstoklasistka Jagoda Paszota zdobyła I miejsce.

Jako zespół, Jagoda wraz z Martą Gołębiewską, zajęły IV miejsce na 15 szkół z powiatu brodnickiego i nowomiejskiego.

Nasze reprezentantki musiały wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą roślin i zwierząt chronionych, obszarów "Natura 2000" oraz gospodarki leśnej i zwyczajów łowieckich.

Oprócz tego, musiały praktycznie rozpoznawać rośliny leśne po szyszkach i owocach.

Dziewczyny dodatkowo wykonały plakat pt.: „Piękno lasu”, a do konkursu przygotowywała je pani Małgorzata Czaplicka - nauczycielka przyrody.