I Powiatowy Konkurs Recytatorski "Samochwała" (Osiek, luty 2017)

W ostatnim dniu lutego 2017 roku odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski "Samochwała" zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Osieku w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Polskiego. Tematem recytowanych utworów poetyckich była ojczyzna.

Do konkursu przystapiło 130 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i klasy 4-6. Nasza szkoła wystartowała w tej drugiej kategorii, a reprezentowały nas szóstoklasistki:
  • Zuzanna Grabkowska (6C)
  • Klaudia Kazaniecka (6C)
  • Aleksandra Ryska (6A)
  • Oliwia Sierocińska (6C)

Jury konkursowe, po przesłuchaniu tak wielu wykonawców, przyznało naszej Aleksandrze III miejsce, która recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Gawęda o miłości ziemi ojczystej".

Nasze reprezentantki były przygotowywane pod czujnym okiem pań polonistek: Aleksandry Lechowicz i Doroty Pokojskiej.

Poniżej prezentujemy występy naszych dziewcząt.

Zuzanna Grabkowska

Klaudia Kazaniecka