Biuletyn Informacji Publicznej
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3zsp3.brodnica.pl
Przedszkole im. Marii Konopnickiej

LISTY PRZEWODNIE

Ministerstwa
Edukacji Narodowej
| Rzecznika
Praw Dziecka

do rodziców i nauczycieli


Adrianna Dąbrowska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (luty 2011)
Drukuj

W styczniu 2011 roku do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego zakwalifikowała się Adrianna Dąbrowska z klasy 6C, która 19 lutego reprezentowała naszą szkołę w Bydgoszczy.

Tam też została laureatką, jako jedyna spośród uczniów brodnickich szkół podstawowych oraz szkół powiatu brodnickiego. 

 

Ada była przygotowywana do konkursu przez panią Aleksandrę Lechowicz - naszą polonistkę. 

 

 

 

Na kole polonistycznym oraz w czasie konsultacji indywidualnych, Ada poszerzała swoją wiedzę, co jak widać przyniosło świetne rezultaty.

Znalazła się wśród 56 laureatów z województwa kujawsko-pomorskiego wyłonionych spośród 5 000 uczniów, biorących udział w tym konkursie. 

 

30 marca, w gościnnych murach Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, odbyła się gala laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, na której nasza Ada otrzymała pamiątkową statuetkę oraz zaświadczenie zwalniające ją ze sprawdzianu szóstoklasistów i uprawniające do podjęcia nauki w dowolnym gimnazjum na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  

Sukces Ady tym bardziej zyskuje na znaczeniu, gdyż został osiągnięty w roku szkolnym 2010/2011 - ogłoszonym przez Ministra Oświaty - Rokiem Odkrywania Talentów.

 

Przebieg konkursu

Wojewódzki etap konkursu był dwuczęściowy:

  • Część I (pisemna) - praca stylistyczna na jeden z trzech zaproponowanych etapów (tematy związane z lekturą) - w czasie 60 minut.
  • Część II (ustna) - na temat: "Ja jestem piękny, ja jestem silny, ja jestem mądry, ja jestem dobry. I ja to wszystko odkryłem!" - twierdzi Stanisław Jerzy Lec w Myślach nieuczesanych. A co Ty mogłabyś o sobie powiedzieć? Stwórz ciekawy portret współczesnego nastolatka - w czasie 3 minuty.

 

Zakres wymaganej od uczestników wiedzy i umiejętności na etapie wojewódzkim obejmował pisanie dłuższych form wypowiedzi na temat, z troską o kompozycję, sprawność stylistyczną i poprawność wypowiedzi, mówienie na temat, ze świadomością emocjonalnego nacechowania wypowiedzi, z zachowaniem zasad poprawności wypowiedzi.

 

Lektura obowiązująca uczestników:

  • T.Konwicki, Zwierzoczłekoupiór
  • M.Musierowicz, Małomówny i rodzina
  • J.Olech, Dynastia Miziołków