Wycieczka do Warszawy: Teatr BUFFO (wrzesień 2010)

28 września 2010 roku uczniowie z naszej szkoły pojechali do teatru BUFFO w Warszawie na spektakl "Romeo i Julia". Wycieczkę zorganizowała tradycyjnie Aleksandra Lechowicz, rozwijając w ten sposób zajnteresowania teatralne wszystkich uczniów zauroczonych wrażeniami obcowania ze sztuką teatralną.

Musical "Romeo i Julia" oparty na dramacie Szekspira w uwspółcześnionej wersji przedstawiał młodzieńczą miłosć, którą napotyka bezwzględność rodziców bez reszty pochłoniętych swoimi sprawami. Nie potrafią rozmawiać ze swoimi dziećmi, nie umieją słuchać i szanować ich potrzeb.

Spektakl łączył słowo, śpiew, pokazy wschodnich sztuk walki, taniec i światło laserów.

Oprócz pobytu w teatrze nasi uczniowie odwiedzili Muzeum Techniki, w którym obejrzeli pasjonującą wystawę "Magia kryminalistyki" pierwszą tego typu w Europie Środkowej i Wschodniej. Mieli możliwość poddania się procedurze daktyloskopowania, uzyskując odbitki własnych linii papilarnych.

Dowiedzieli się, jak funkcjonuje wykrywacz kłamstwa. Obserwowali różne stanowiska laboratoryjne wykorzystywane w kryminalistyce.

Poza tą atrakcją zwiedzili także kolejną wystawę "Świat klocków LEGO" prezentującą rozmaite budowle z klocków: zamki, dźwigi, makietę bitwy pod Grunwaldem o powierzchni 9 m2, zabytkowe miasteczko z jeżdżącą kolejką elektryczną.

Oprócz wystaw uczniowie podziwiali eksponaty na wystawach stałych prezentujących wnętrze kopalni, huty, drukarni. Zainteresowali się też dawnymi telefonami, komputerami, radiami, pralkami, rowerami, samochodami i samolotami.