"Cała Polska czyta dzieciom" (marzec 2011)

W dniach 28-29 marca 2011 roku, w naszej Bibliotece Szkolnej, po raz kolejny odbyła się akcja "Cała Polska czyta dzieciom", którą prowadziły panie bibliotekarki: Urszula Kurowska oraz Aleksandra Lechowicz.

W tym roku gościliśmy znanych brodniczan, którzy czytali wybrane bajki dla najmłodszych uczniów. Byli nimi:

• Burmistrz Brodnicy - Jarosław Radacz (czytał "Mikołajka")
  • Prezes Sądu Rejonowego w Brodnicy - Marzanna Wiśniewska (czytała "Koszmarnego Karolka")
  • Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy - st.kpt. Piotr Rutkowski (czytał "Wesołe historyjki o zwierzątkach")
  • Komendant Policji w Brodnicy - insp. Andrzej Rogalski (czytał "Dynastię Miziołków")

oraz, już po raz drugi, gościliśmy Dowódcę 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy - płk. Bogdana Niewitowskiego (czytał baśn ukraińską "Przybrany ojciec"), który zjawił się w towarzystwie żołnierzy.

Burmistrz Brodnicy
Jarosław Radacz

Prezes Sądu Rejonowego w Brodnicy
Marzanna Wiśniewska

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy
st.kpt. Piotr Rutkowski

Komendant Policji w Brodnicy
insp. Andrzej Rogalski

Dowódca 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy
płk. Bogdan Niewitowski

Pod koniec każdego ze spotkań, ogłoszono konkurs plastyczny, na wykonanie pracy ilustrującej przeczytaną przez gościa książkęwyniki konkursu.