"Cała Polska czyta dzieciom" (maj 2017)

Po pięcioletniej przerwie do naszej biblioteki powróciła tradycja spotkań w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Odbyły się one w ostatnich dniach maja 2017 roku i zbiegły się z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Zorganizowała je pani Aleksandra Lechowicz, która zaprosiła do szkoły znanych brodniczan.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością:
Krzysztof Hekert
  • wiceburmistrz Brodnicy, który czytał książkę pt. "Mela i Kuba"
Ewa Dembek
  • dyrektor Brodnickiego Domu Kultury, która czytała książkę pt. "Heidi"
Anna Karwat
  • kierownik multibiznesowy banku PKO BP, która czytała książkę pt. "Legendy polskie"
Piotr Grążawski
  • regionalista, autor "Legend brodnickich", który czytał fragmenty tekstów pisanych gwarą brodnicką

W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas III, którzy mieli okazję nie tylko posłuchać wzorowego czytania. Poprzez zadawane pytania i uzyskane od gości odpowiedzi poznali wiadomości, o których nie dowiedzą się na lekcjach np. o odpowiedzialnej pracy w Urzędzie Miasta. Dowiedzieli się także o historii Brodnicy i jej gwarze oraz interesujących ciekawostkach związanych z brodnickim regionem. Poszerzyli swoją wiedzę o pracy banku, interesując się np. jak działa bankomat. Zafascynowali się pedagogiką cyrku, którą propaguje od wielu lat pani Ewa Dembek - założycielka grupy cyrkowej 'Heca", znanej w różnych miejscach na świecie.Podziwiali także pokaz żonglerki przygotowany przez starszą koleżankę z klasy 6c.

A po spotkaniach ogłoszono konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji do czytanej książki.