Badanie w ramach projektu "Nowa formuła sprawdzianu" dla klas VI (maj 2010)

W czwartek, 13 maja 2010 roku w naszej szkole odbyło się badanie pilotażowe organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, które jest etapem prac nad nową formułą sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej - z uwzględnieniem dostosowania warunków egzaminacyjnych do potrzeb uczniów z dysleksją.

My, jako jedna ze 150 szkół z terenu całej Polski, zostaliśmy wylosowani do tego badania.
Celem przeprowadzonego badania jest opracowanie nowej struktury arkuszy egzaminacyjnych oraz nowej procedury przeprowadzania sprawdzianów, aby system był podobny do egzaminów przeprowadzanych w gimnazjum.

Badanie polegało na wykonaniu przez uczniów dwóch testów według ściśle określonej procedury. Zakres programowy obejmował matematykę i język polski.