• 56 49-861-25
  • sp4brodnica700@op.pl
  • Sekretariat czynny w godzinach 7:30-15:30 (pn, śr-pt) / 8:00-16:00 (wt)

Spotkanie z autorem książki pt. "Komputerowy Ćpun" (grudzień 2016)

Dnia 8 grudnia 2016 roku uczniowie klas VI, jak i rodzice wzięli udział w spotkaniu z panem Krzysztofem Piersą, autorem książki obnażającej uzależnienie od komputera pt. "Komputerowy Ćpun".

Pan Krzysztof opowiedział uczniom o swojej przygodzie z komputerem i jaki ona miała wpływ na jego życie. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym są gry komputerowe, dlaczego tak wciągają i jak nam szkodzą.

Autor wskazał na zagrożenia wynikające z komputerowego uzależnienia, jak: szok w zderzeniu z życiem – na przykład problem robienia zakupów w sklepie, kupieniem biletu lub w wyrażaniu swoich myśli czy emocji. Jednocześnie przestrzegał przed tym "uzależnieniem", podsumowując tę formę „rozrywki”, jako bezwzględnego złodzieja czasu, życia i marzeń. Wspomniał, że dopiero po uwolnieniu się od tego nałogu, mógł zrealizować 95% swoich marzeń.

Na spotkaniu z rodzicami pan Krzysztof uświadamiał, czym jest nałóg komputerowy, kiedy komputer dla dziecka staje się problemem i jak można jemu przeciwdziałać.

Dodatkowo nasza pani pedagog Ewa Sargalska opowiadała o zagrożeniach czyhających w Internecie.