• 56 49-861-25
  • sp4brodnica700@op.pl
  • Sekretariat czynny w godzinach 7:30-15:30 (pn, śr-pt) / 8:00-16:00 (wt)

Szczęśliwe numerki
poniedziałek, 18.II.2019
wtorek, 19.II.2019
środa, 20.II.2019
czwartek, 21.II.2019
piątek, 22.II.2019
INFORMACJA ! Zgodnie z art. 154 ust. 4 Prawa Oświatowego Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
z Oddziałami Integracyjnymi w Brodnicy informuje, że w roku szkolnym 2019/2020
język niemiecki jest planowany jako drugi język nauczany w klasie VII !

I miejsce w konkursie pt. „Edukacja w terenie – z wykorzystaniem gry miejskiej EDUPOLIS” (maj 2018)

Dnia 23 maja 2018 roku Paweł Hiszpański, Hubert Chaczyński oraz Gustaw Szram - uczniowie z klasy 6c, podczas konferencji „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania” w auli UMK w Toruniu odebrali dyplomy i nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie pt. „Edukacja w terenie – z wykorzystaniem gry miejskiej EDUPOLIS”. Konkurs ten pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego, zorganizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, miał na celu promowanie regionu województwa kujawsko-pomorskiego, jego historii, ciekawych miejsc i znanych zdarzeń oraz osobistości związanych z regionem i ich wpływem na jego historię, a także wykorzystanie nowoczesnych środków multimedialnych i technologii informacyjno-komunikacyjnej w nowoczesnej edukacji.

Nasi uczniowie chcąc pokazać ciekawe miejsca w Brodnicy wykonali grę miejską pt. ”Brodnica kiedyś i dziś” polegającą na spacerze po mieście przy użyciu mobilnej aplikacji Edupolis na tablety i telefony. Oprócz dobrej zabawy, jak twierdzą, mogli poznać Brodnicę taką, w jakiej żyli ich przodkowie, a także pokazać innym graczom swoją szkołę, która w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia.

Podczas uroczystego spotkania w Toruniu była mowa między innymi o funkcjonowaniu i rozwijaniu uruchomionej przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej "Edupolis", czyli internetowego portalu do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli z regionu.
Na konferencji dodatkowo była też mowa o systemie edukacyjnym online. Prowadzący prezentowali repetytorium wiedzy dla najmłodszych uczniów, dział gier miejskich i portal wiedzy o regionie. Platforma jest również miejscem tworzenia i przechowywania treści edukacyjnych oraz służy budowie społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały.

W programie konferencji znalazło się także między innymi uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych przedstawicielom 10 najaktywniejszych szkół na platformie "Edupolis" oraz wystąpienie Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika na temat cyfryzacji szkół w działaniach i zamierzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W konferencji uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.