STYPENDIUM ZA BARDZO DOBRE WYNIKI W NAUCE

::: Wniosek o przyznanie stypendium motywacyjnego za wyniki w nauce :::
::: Uchwała Rady Miejskiej w sprawie przyznawania stypendium :::

SZCZEPIENIA DLA UCZNIÓW w wieku 12-18 lat

Szanowni Rodzice!

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

::: Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19 :::
(kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą w punkcie szczepień)

ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Szanowni Rodzice!

Na podstawie § 10f-10n rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 202 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2021 poz.493 z późn. zm.), od września 2021 roku szkoła będzie organizowała zajęcia wspomagające dla uczniów w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.

Zgodnie z § 10g ust.4 rozporządzenia rodzice uczniów składają dyrektorowi pisemną deklarację uczestnictwa w zajęciach wspomagających organizowanych przez szkołę (od września 2021 r. – nowy rok szkolny).

Proszę o wyrażenie swojej woli zgodnie z niżej przygotowaną deklaracją w terminie do dnia 18 czerwca 2021 roku. Niezłożenie deklaracji w wymaganym terminie będzie potraktowana jako brak zgody na uczestnictwo ucznia w zajęciach wspomagających w roku szkolnym 2021/2022.

::: Deklaracja uczestnictwa ucznia w zajęciach wspomagających :::
Zmiany w WZO (Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania) związane z funkcjonowaniem Szkoły w czasie pandemii COVID-19, dotyczące zmniejszenia ilości punktów odpowiadających danej ocenie końcoworocznej zachowania w roku szkolnym 2020/2021.

Masz pozytywny test na koronawirusa? Kliknij i zobacz, co dalej!

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE PODCZAS EPIDEMII COVID-19!

I miejsce w konkursie pt. „Edukacja w terenie – z wykorzystaniem gry miejskiej EDUPOLIS” (maj 2018)

Dnia 23 maja 2018 roku Paweł Hiszpański, Hubert Chaczyński oraz Gustaw Szram - uczniowie z klasy 6c, podczas konferencji „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania” w auli UMK w Toruniu odebrali dyplomy i nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie pt. „Edukacja w terenie – z wykorzystaniem gry miejskiej EDUPOLIS”. Konkurs ten pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego, zorganizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, miał na celu promowanie regionu województwa kujawsko-pomorskiego, jego historii, ciekawych miejsc i znanych zdarzeń oraz osobistości związanych z regionem i ich wpływem na jego historię, a także wykorzystanie nowoczesnych środków multimedialnych i technologii informacyjno-komunikacyjnej w nowoczesnej edukacji.

Nasi uczniowie chcąc pokazać ciekawe miejsca w Brodnicy wykonali grę miejską pt. ”Brodnica kiedyś i dziś” polegającą na spacerze po mieście przy użyciu mobilnej aplikacji Edupolis na tablety i telefony. Oprócz dobrej zabawy, jak twierdzą, mogli poznać Brodnicę taką, w jakiej żyli ich przodkowie, a także pokazać innym graczom swoją szkołę, która w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia.

Podczas uroczystego spotkania w Toruniu była mowa między innymi o funkcjonowaniu i rozwijaniu uruchomionej przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej "Edupolis", czyli internetowego portalu do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli z regionu.
Na konferencji dodatkowo była też mowa o systemie edukacyjnym online. Prowadzący prezentowali repetytorium wiedzy dla najmłodszych uczniów, dział gier miejskich i portal wiedzy o regionie. Platforma jest również miejscem tworzenia i przechowywania treści edukacyjnych oraz służy budowie społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały.

W programie konferencji znalazło się także między innymi uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych przedstawicielom 10 najaktywniejszych szkół na platformie "Edupolis" oraz wystąpienie Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika na temat cyfryzacji szkół w działaniach i zamierzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W konferencji uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.